Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2024, 18:38

RPG GreedFall 2 na pierwszym gameplayu. Twórcy nie kryją, że inspirowali się serią Dragon Age

Do sieci trafił pierwszy gameplay z gry RPG GreedFall 2: The Dying World. Tworząc ją, studio Spiders mocno inspirowało się pierwszymi dwiema odsłonami serii Dragon Age.

Źródło fot. Spiders.
i

Aktualizacja

Firma Nacon opublikowała nowy zwiastun gry Greedfall 2: The Dying World. Obejrzycie go poniżej.

Oryginalna wiadomość (15 maja)

Dziennikarz serwisu IGN, Travis Northup, miał okazję ogrywać wersję alfa gry Greedfall 2: The Dying World i podzielił się swoimi wrażeniami na temat owej produkcji studia Spiders. Do sieci trafił również pierwszy gameplay (poniżej), prezentujący to RPG w akcji.

Następczyni ciepło przyjętego tytułu AA z 2019 roku, który od samego początku czerpał garściami z kultowych dzieł studia BioWare, już na pierwszy rzut oka jawi się jako prequel mający cechy dobrego sequela. Jest „więcej, lepiej, ładniej” – z wyraźnymi zmianami w systemie walki.

  • W Greedfall 2 – podobnie jak w „jedynce” – przemierzymy półotwarty świat, konstrukcją przypominający lokacje z dwóch pierwszych części serii Dragon Age.
  • Podobnie jak w Dragon Age: Origins przejmiemy kontrolę nad kilkuosobową drużyną, a taktyczne starcia toczyć będziemy przy użyciu aktywnej pauzy (ta była obecna już w pierwszej części, tyle że w ograniczonej formie).
  • Co ciekawe, każdy członek naszego zespołu ma specjalizować się w innej rzeczy, np. jeden z naszych kompanów doskonale będzie wykrywał pułapki, podczas gdy drugi ma z łatwością władać potężnym młotem.
  • W odróżnieniu od pierwszej części, głównym bohaterem nie będzie kolonista, a uzdolniony tubylec z plemienia Yecht Fradi.
  • Akcja Greedfall 2 ma zostać osadzona trzy lata przed wydarzeniami z „jedynki”, a miejscem akcji gry początkowo będzie znana już tajemnicza wyspa Teer Fradee, a potem historia pokieruje nas na kontynent.
  • Ważnym aspektem Greedfall 2 – tak jak w pierwszej odsłonie – będą dokonywane przez nas wybory moralne, które wpłyną na świat i jego mieszkańców.

Warto zaznaczyć, że to, co widzimy powyżej, pochodzi z wersji alfa gry. Należy zatem mieć na uwadze, iż do premiery sporo rzeczy może ulec zmianie. Mam nadzieję, że tak się stanie, ponieważ grafika zaprezentowana na powyższym gameplayu nie zachywca, mówiąc delikatnie.

Na koniec zaznaczę, że Greedfall 2: The Dying World ma zadebiutować latem tego roku we wczesnym dostępie. Gra w wersji 1.0 wyjdzie również na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej