Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2016, 10:13

Rozpoczął się turniej The International w Dota 2. W puli nagród rekordowe 20 milionów dolarów

Rozpoczęła się ostatnia faza tegorocznej edycji turnieju The International w grze Dota 2. Pula nagród zawodów jest największa w całej historii e-sportu i wynosi aż 20 milionów dolarów, z czego 8,8 miliona powędruje do zwycięzców.

Rozpoczęła się ostatnia faza turnieju The International – kolejnej edycji odbywających się co roku zawodów w grze Dota 2. Już w ubiegłym miesiącu wiedzieliśmy, że szesnastu biorącym udział w rozgrywkach zespołom przypadnie do podziału rekordowa pula nagród, teraz zaś ujawniono, że wyniesie ona aż 20 milionów dolarów. Zdecydowana większość z tej sumy to zasługa samych graczy – firma Valve przekazała bowiem na turniej „zaledwie” 1,6 miliona dolarów. Reszta pochodzi z dochodów z tzw. Battle Passów (przepustek dających dostęp do ekskluzywnych misji, przedmiotów itp.) - do puli nagród przechodzi 25% z każdego takiego zakupu.

Dota 2 to niekończąca się żyła złota nie tylko dla twórców, ale i dla najlepszych graczy. - Rozpoczął się turniej The International w Dota 2. W puli nagród rekordowe 20 milionów dolarów - wiadomość - 2016-08-09
Dota 2 to niekończąca się żyła złota nie tylko dla twórców, ale i dla najlepszych graczy.

Tak ogromna kwota oznacza, że nawet najsłabszy z szesnastu zespołów otrzyma 100 tysięcy dolarów, zaś najlepsza czwórka zdobędzie powyżej miliona. Zwycięzcom przypadnie kwota aż 8,8 miliona dolarów. Dla porównania, jeszcze w 2013 roku cała pula nagród w The International wynosiła 2,8 miliona, z kolei w tegorocznych zawodach Halo World Championship można było zarobić 2,5 miliona. Kwota 20 milionów jest największą w całej historii rozgrywek e-sportowych – biorąc jednak pod uwagę gwałtowny wzrost zainteresowania turniejem, nie powinno być szczególną niespodzianką, jeśli przyszłoroczna edycja go pobije.

Jeśli chcecie obserwować zmagania w The International, a niekoniecznie chcecie bukować pierwszy bilet do Seattle i śledzić zawody na żywo w hali KeyArena, macie do wyboru kilka opcji. Turniej jest transmitowany na platformie Twitch, stronie internetowej Dota 2, poszczególne mecze możecie także oglądać w samej grze. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii The International, osoby posiadające urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości mogą oglądać rozgrywki przy pomocy programu Dota VR Theater. Finał The International został zaplanowany na 13 sierpnia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dota 2
  2. Recenzja gry Dota 2 – MOBA dla wymagających
  3. Dota 2 w serwisie Steam