Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 18:08

Rozmiar Ratchet & Clank: Rift Apart jest zaskakująco niewielki

Nadchodząca odsłona Ratchet and Clank: Rift Apart od studia Insomniac Games trafiła do bazy danych Sony. Jak możemy dowiedzieć się z zamieszczonych tam informacji, gra będzie ważyła zaskakująco mało jak na konsolę PlayStation 5.

Premiera najnowszej odsłony Ratchet and Clank o podtytule Rift Apart została zapowiedziana na 11 czerwca bieżącego roku i pojawi się wyłącznie na konsolę PlayStation 5, jednak już teraz gra znalazła się w bazie danych Sony, co pozwala na zebranie kilku interesujących informacji na temat tej produkcji. Jedną z najciekawszych jest mały rozmiar, jaki zajmie ona na dysku PS5 - ma być to jedyne 39,3 GB. Jeśli jest to rzeczywista wielkość tytułu, to Insomniac Games dokonało czegoś bardzo imponującego, mieszcząc tak dobrze wyglądające dzieło w tak niewielkiej przestrzeni.

Jest to o tyle ciekawe zjawisko, że w porównaniu z inną grą tego studia - Spider-Man: Miles Morales, która na premierę ważyła 50,5 GB - rozmiar Rift Apart jest dużo mniejszy. Natomiast jeśli spojrzeć na poprzednią odsłonę serii wydaną na PlayStation 4, którą Insomniac zmieściło w 26,4 GB, to różnica wydaje się być jeszcze większa. Zwłaszcza biorąc pod uwagę starszą o 7 lat technologię konsoli, na którą była wydana owa produkcja. Studio z pewnością wykorzystuje w pełni potencjał nowej generacji, o czym może świadczyć chociażby świetna grafika nasuwająca skojarzenia z filmami Pixara. Jeśli mimo tego ekipie Insomniac Games udało się zmieścić Ratchet and Clank: Rift Apart na tak niewielkiej przestrzeni, to z pewnością należą jej się słowa uznania.

E3 2021