Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2022, 16:14

Rockstar odniósł się do wycieku GTA 6, oficjalne oświadczenie [Aktualizacja]

Firma Rockstar Games jest „rozczarowana” ogromnym wyciekiem danych i nieoficjalnym ujawnieniem Grand Theft Auto 6.

Źródło grafiki: Rockstar Games.

Aktualizacja

Oświadczenie wydała też firma Take-Two Interactive. Jego treść w zasadzie pokrywa się z tym, co napisał zespół Rockstar Games – poza jednym fragmentem. Wydawca zapewnił, że podjął kroki mające na celu „odizolowanie i opanowanie tego incydentu”. Czyżby haker, który odpowiada za ten wyciek, znalazł się w poważnych tarapatach?

Oryginalna wiadomość

Firma Rockstar Games odniosła się do kwestii ogromnego wycieku GTA 6 z weekendu. We wpisie na Twitterze deweloper potwierdził włamanie na swoje serwery i kradzież poufnych danych, w tym nagrań z wczesnej wersji nowej odsłony serii Grand Theft Auto.

Amerykańskie studio wyraziło też rozczarowanie, że gracze na całym świecie poznali szczegóły na temat kolejnego GTA w taki sposób. Trudno się dziwić, skoro po latach wątpliwych przecieków i utrzymywaniu wszystkiego w ścisłej tajemnicy do Internetu wyciekła ogromna ilość informacji i materiałów z formalnie wciąż niezapowiedzianego projektu.

Rockstar odniósł się do wycieku GTA 6, oficjalne oświadczenie [Aktualizacja] - ilustracja #1

Rockstar nie jest zachwycony tym, w jaki sposób świat dowiedział się o nowym GTAŹródło: Rockstar Games na Twitterze.

Jednocześnie zespół Rockstar Games zapewnił, że wyciek danych nie wpłynie ani na rozwój obecnych gier-usług studia, ani też na prace nad nowymi tytułami. Uwzględnia to Grand Theft Auto VI, nad którym – wbrew sugestiom z internetowych memów – deweloper będzie pracował tak jak dotychczas i oficjalnie zapowie nową grę, gdy tylko „będzie ona gotowa”.

Obiecano też podzielenie się „aktualizacją” w niedługim czasie, choć nie sprecyzowano, czy będzie ona dotyczyła tylko GTA 6, czy całego wycieku i jego ewentualnych konsekwencji dla firmy. Te mogą okazać się poważniejsze, niż wynika to z tweeta Rockstar Games (przynajmniej sądząc po doniesieniach na temat nastrojów pracowników firmy).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej