Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2020, 21:50

autor: Entelarmer

Rockstar Games kupuje twórców Crackdown 2

Wiemy już, czym jest wypatrzone niedawno Rockstar Dundee. Pod tą nazwą kryją się twórcy Crackdown 2 ze studia Ruffian Games – najnowszego nabytku Rockstar Games.

Crackdown 3 nie przyniósł większego sukcesu swoim twórcom ze studia Sumo Digital, szybko popadając w zapomnienie na tle innych gier z 2019 roku. Więcej szczęścia (?) mają deweloperzy drugiej odsłony cyklu. Ruffian Games zostało wykupione przez firmę Rockstar i przemianowane na Rockstar Dundee. Nazwę tę internauci wypatrzyli już we wrześniu, ale wówczas nie wzbudziła ona większego zainteresowania. Dopiero teraz serwis The Gamer dowiedział się, że odnosi się ona do twórców Crackdown 2.

Założone w 2008 roku studio nie ma bogatego dorobku – większość graczy może je kojarzyć jako twórców drugiej i współtwórców trzeciej odsłony serii Crackdown. Zespół ma też na koncie prace nad kolekcją cyklu Halo, aczkolwiek głównym deweloperem tejże był zespół 343 Industries. Trudno więc powiedzieć, czego możemy oczekiwać po (byłym) Ruffian Games pod egidą Rockstara, zwłaszcza że wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Oferty pracy na stronie studia również nie zdradzają nic na tyle konkretnego, by snuć jakiekolwiek domysły na temat planów twórców.

Wypada wspomnieć, że założyciele studia pracowali wcześniej w firmie Realtime Worlds – tej samej, którą stworzył David Jones, jeden z autorów pierwszego Grand Theft Auto. Można by więc powiedzieć, że dla części pracowników Ruffian Games to niejako powrót do korzeni. Inna sprawa, ilu z tych deweloperów pamięta czasy DMA Design, które obecnie znane jest jako Rockstar North.