Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2014, 10:18

autor: Góral

RocketWerkz nowym studiem twórcy DayZ

Dean „Rocket” Hall, główny twórca DayZ, ujawnił na Twitterze nazwę swojego studia. Nowa ekipa została ochrzczona mianem RocketWerkz, a jej siedziba znajduje się w mieście Dunedin w Nowej Zelandii.

Dean „Rocket” Hall to główny twórca gry DayZ. - RocketWerkz nowym studiem twórcy DayZ - wiadomość - 2014-12-10
Dean „Rocket” Hall to główny twórca gry DayZ.

W lutym bieżącego roku Dean „Rocket” Hall oświadczył, że zamierza opuścić studio Bohemia Interactive, by założyć własne. Od tamtej pory minęło kilka długich miesięcy, ale w końcu poznaliśmy nazwę zespołu twórcy DayZ. Zdradził on w serwisie społecznościowym Twitter, że poszukuje programistów i artystów do studia RocketWerkz z siedzibą w mieście Dunedin w Nowej Zelandii. Zainteresowani pracą proszeni są o wysyłanie propozycji współpracy na adres [email protected] i to obecnie wszystko, co wiemy. Warto jednak przypomnieć, że Hall w momencie zapowiedzi rezygnacji ze swoje stanowiska w studiu Bohemia Interactive, zdradził, że ma kilka pomysłów na nowe gry, które mają przypominać DayZ.

Dean Hall poszukuje pracowników do swojego studia.
Dean Hall poszukuje pracowników do swojego studia.

Kilka miesięcy później „Rocket” ponownie zabrał głos w sprawie swojego kolejnego projektu, będącego… grą ekonomiczną dla pojedynczego gracza. Tytuł ma być jednak tylko rozgrzewką przed właściwymi projektami, gdyż prawdziwym celem Halla jest tworzenie tytułów z rozbudowanym multiplayerem. Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji, a w międzyczasie warto rzucić okiem na plany Bohemii dotyczące DayZ.

Ujawniona ostatnio rozpiska sugeruje, że pełna wersja produkcji ukaże się w 2016 roku, a pod koniec 2015 roku projekt wejdzie w fazę beta. Po drodze fani doczekają się kolejnych usprawnień, dotyczących pojazdów, zombie, zwierząt, pułapek itd.

RocketWerkz nowym studiem twórcy DayZ - ilustracja #3DayZ to jeden z najgłośniejszych projektów ostatnich lat. Tytuł, będący komercyjną wersją popularnego moda do gry ArmA II, jest produkcją z gatunku survival, w którym staramy się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Gra trafiła do Steam Early Access w grudniu 2013 roku, sprzedając się do tej pory w nakładzie przekraczającym 2,7 mln egzemplarzy.