Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 22:30

Robbery / Rabunek drugim DLC do gry Battlefield Hardline

Tuż przed swoją konferencją na gamescomie 2015 firma Electronic Arts ujawniła drugi dodatek do strzelanki Battlefield Hardline, nazwany Robbery (pol. Rabunek). W jego skład wejdą m.in. cztery nowe mapy oraz świeży tryb gry, polegający na przeprowadzaniu lub udaremnianiu przez 5-osobowe drużyny kilkuetapowych napadów.

Drugie DLC do Battlefield Hardline stawia na ostrą jatkę podczas epickich napadów. - Robbery / Rabunek drugim DLC do gry Battlefield Hardline - wiadomość - 2015-08-04
Drugie DLC do Battlefield Hardline stawia na ostrą jatkę podczas epickich napadów.
Co DLC Rabunek przyniesie grze Battlefield Hardline:
  • Cztery mapy: Port, Punkt zapalny, Muzeum, Komisariat
  • Dodatkowy tryb gry: Drużynowy napad (ang. Squad Heist)
  • Cztery modele broni
  • Dwa gadżety
  • Dwa pojazdy dla policjantów i kryminalistów wraz z ulepszeniami
  • I inne, mniejsze nowości

Od premiery Bezprawia minął prawie miesiąc, więc najwyższy czas na ujawnienie drugiego DLC do gry Battlefield Hardline, zatytułowanego Rabunek (ang. Robbery). Wprawdzie nieco zaskakujący jest fakt, że firma Electronic Arts zdecydowała się na to na kilkanaście godzin przed swoją konferencją prasową na targach gamescom 2015, ale mniejsza o to (może „elektronicy” zamierzają pokazać jutro o 10:00 tyle atrakcji, że nie mieliby czasu na jakieś małe dodatki?). Motywem przewodnim nowego rozszerzenia będzie przekuwanie zasobów pozyskanych dzięki akcjom w lokacjach z pierwszego DLC w dobrze zorganizowane napady na dużą skalę. Podobnie jak poprzednio, Rabunek wzbogaci FPS-a studia Visceral Games m.in. o cztery mapy – nazwane Port, Punkt zapalny, Muzeum i Komisariat – a także cztery rodzaje broni oraz dwa pojazdy i ulepszenia do nich.

Zuchwały napad na muzuem? Nareszcie ktoś docenia wartość żywej historii… - Robbery / Rabunek drugim DLC do gry Battlefield Hardline - wiadomość - 2015-08-04
Zuchwały napad na muzuem? Nareszcie ktoś docenia wartość żywej historii…

Nie zabraknie także świeżego trybu zabawy – Drużynowego napadu (ang. Squad Heist), powstałego jako swoisty trybut dla miłośników Szturmu drużynowego (ang. Squad Rush) z Battlefielda 4. Będzie to kilkuetapowa forma rozgrywki dla dwóch 5-osobowych zespołów. Przestępcy będą mieli za zadanie zdobyć odpowiednie narzędzia, a następnie włamać się do strzeżonych miejsc (np. skarbca), wynieść z nich łup i uciec z nim, przedostawszy się do punktu ewakuacyjnego i wezwawszy śmigłowiec do ucieczki. Celem policji natomiast będzie naturalnie udaremnienie planów kryminalistów.

Battlefield Hardline: Rabunek ma stać się dostępny dla posiadaczy przepustki Premium we wrześniu 2015 roku. Odstęp między premierą dla uprzywilejowanych graczy a globalnym debiutem wynosi zwykle dwa tygodnie, więc DLC powinno trafić w ręce ogółu użytkowników najpóźniej do połowy października.