Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2017, 10:18

autor: AlexB

Risk of Rain 2 - kontynuacja popularnej platformówki 2D w produkcji

Niezależne studio Hopoo Games zapowiedziało grę Risk of Rain 2 – kontynuację popularnej dwuwymiarowej platformówki z 2013 roku. Tytuł przeniesie serię w trzeci wymiar. Jest on w bardzo wczesnej fazie produkcji i nie jest znana data jego premiery.

Pierwsze Risk of Rain, debiutanckie dzieło niezależnego studia Hopoo Games, pojawiło się na rynku w 2013 roku. To dwuwymiarowa platformowa gra akcji z elementami cRPG, swoją stylistyką przypominająca klasyczne side-crawlery, w której zadaniem graczy jest przetrwanie na odległej planecie i walka z niebezpiecznymi istotami. Tytuł został dość ciepło przyjęty przez krytyków i graczy. Nic zatem dziwnego, że twórcy zdecydowali się na stworzenie kontynuacji. Na swoim oficjalnym blogu studio Hopoo Games opublikowało pierwszy DevBlog dotyczący Risk of Rain 2.

Oto jak prezentuje się wczesna wersja Risk of Rain 2. / Źródło: hopoo.tumblr.com - Risk of Rain 2 - kontynuacja popularnej platformówki 2D w produkcji - wiadomość - 2017-05-11
Oto jak prezentuje się wczesna wersja Risk of Rain 2. / Źródło: hopoo.tumblr.com
RISK OF RAIN 2 W SKRÓCIE:
  • producent: Hopoo Games;
  • dynamiczna gra akcji z widokiem TPP;
  • kontynuacja dwuwymiarowej platformowej gry akcji z 2013 roku;
  • pierwszy tytuł studia realizowany w pełnym 3D;
  • data premiery i platformy docelowe nie są jeszcze znane.

Jak zdradzili deweloperzy, Risk of Rain 2 powstaje od zaledwie 6 miesięcy, zatem jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by mówić o szczegółach rozgrywki i podawać nawet przybliżoną datę premiery oraz platformy docelowe, na których pojawi się gotowy tytuł. Mimo to zdecydowali się na jego ogłoszenie. Dlaczego? Po pierwsze, są oni tak podekscytowani faktem, że tworzą długo wyczekiwaną przez fanów pierwowzoru kontynuację, że nie mogli dłużej tego ukrywać. Po drugie, Risk of Rain 2 jest ważnym krokiem milowym w historii studia Hopoo Games. Jest to bowiem jego pierwszy tytuł realizowany w pełnym 3D. Jak piszą twórcy na swoim blogu:

Uważamy, że 3D pozwala na dużo głębsze projektowanie przestrzeni i więcej możliwości dla fajnej rozgrywki. Poczucie skali i atmosfery również jest dużo silniejsze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rdzenia Risk of Rain i sądzimy, że będzie on działał nawet lepiej w 3D.

Więcej informacji deweloperzy ze studia Hopoo Games nie chcą na razie zdradzić. Zapewnili jednak, że w najbliższym czasie będą regularnie dodawać wpisy na swoim blogu, opisujące „niesamowite systemy rozgrywki” (ujednolicony system postaci, wytwarzanie przedmiotów itp.), które zamierzają zaimplementować do Risk of Rain 2, oraz informujące na bieżąco o postępach prac. Twórcy zaznaczyli, że między innymi z powodu tego, że jest to ich pierwsza trójwymiarowa gra, stale uczą się oni projektowania w tym środowisku. Dlatego mnóstwo pomysłów i rozwiązań, o których będą pisali, może w ogóle nie trafić do gotowej produkcji. Lecz mimo to są oni pewni swego i obiecują, że wszystkie ich poczynania prowadzą do stworzenia jak najlepszej produkcji.

Projekt skafandra głównego bohatera. / Źródło: hopoo.tumblr.com - Risk of Rain 2 - kontynuacja popularnej platformówki 2D w produkcji - wiadomość - 2017-05-11
Projekt skafandra głównego bohatera. / Źródło: hopoo.tumblr.com

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na kolejne DevBlogi dotyczące Risk of Rain 2. Na razie możemy podziwiać screeny pochodzące z wczesnej wersji tytułu. Pojawiły się również gify przedstawiające grę w akcji. Są one dostępne do obejrzenia chociażby tutaj (via Gematsu).