Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2019, 09:50

autor: Serek

Ponad milion sprzedanych sztuk Risk of Rain 2

Firmy Hopoo Games i Gearbox Publishing pochwaliły się świetnymi wynikami Risk of Rain 2. Tytuł sprzedał się w liczbie ponad miliona sztuk w miesiąc od debiutu. Przypomnijmy, że produkcja znajduje się w Steam Early Access.

Ile można prosić Ciri, żeby nie zabierała Jaskra w podróże między światami? - Ponad milion sprzedanych sztuk Risk of Rain 2 - wiadomość - 2019-05-05
Ile można prosić Ciri, żeby nie zabierała Jaskra w podróże między światami?

Risk of Rain 2, czyli kontynuacja dobrze przyjętej hybrydy gry platformowej i roguelike’a, może poszczycić się świetnymi wynikami sprzedaży na Steamie. Produkcja zadebiutowała na platformie Valve 28 marca tego roku (w Steam Early Access, w którym wciąż pozostaje) i już zdążyła sprzedać się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. W opublikowanym z tej okazji komunikacie twórcy przyznają, że pierwszej części serii osiągnięcie takiego wyniku zajęło prawie 5 lat.

Hopoo Games i Gearbox Publishing mają powody do radości. - Ponad milion sprzedanych sztuk Risk of Rain 2 - wiadomość - 2019-05-05
Hopoo Games i Gearbox Publishing mają powody do radości.

Hopoo Games (producent gry) nie zamierza przestawać wspierać i rozwijać projektu, który jest dla niego tak dochodowy. Deweloperzy mają w planach między innymi wprowadzenie do produkcji części zawartości z poprzedniej odsłony cyklu. Jakiś czas temu twórcy udostępnili także plan wspierania (i poprawiania) gry na najbliższe miesiące. Według niego, priorytetową kwestią dla producentów jest stworzenie harmonogramu aktualizacji gry, żeby gracze mogli poznać częstotliwość ukazywania się nowych treści. Istotna ma być także lokalizacja, gdyż deweloperom zależy, aby gra dotarła do jak najszerszej widowni. Niestety wśród kilku języków, które twórcy chcą w przyszłości dodać, zabrakło miejsca dla polskiego.

W drodze jest również pierwsza nowa zawartość, która wprowadzi unikatowe przedmioty i doda kolejnych bossów. Twórcy nie pozostają obojętni na opinie użytkowników (przesyłane często za pośrednictwem maili, Twittera czy Discorda). Kilka głównych kwestii w planie działania dotyczy właśnie błędów czy problemów zgłaszanych przez graczy. Dzięki temu naprawie mają ulec denerwujące bugi (jak na przykład ten, który resetuje ustawienia po ponownym uruchomieniu gry) czy niestabilny ping. Całą rozpiskę aktualnych działań deweloperów znajdziecie tutaj. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na wiosnę 2020 roku.

  1. Risk of Rain 2 w serwisie Steam

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.