Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2015, 18:41

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider - obejrzyj najnowsze szkice koncepcyjne

W serwisie Game Informer zamieszczono kilka szkiców koncepcyjnych z wyczekiwanej gry akcji Rise of the Tomb Raider, która ma się ukazać pod koniec bieżącego roku na konsolach Xbox One i Xbox 360.

Rise of the Tomb Raider ukaże się pod koniec bieżącego roku. - Rise of the Tomb Raider - obejrzyj najnowsze szkice koncepcyjne - wiadomość - 2015-02-07
Rise of the Tomb Raider ukaże się pod koniec bieżącego roku.

W serwisie Game Informer opublikowano kilka szkiców koncepcyjnych z gry Rise of the Tomb Raider, prezentujących lokacje, który być może znajdą się w pełnej wersji produkcji. Jednocześnie Brian Horton, reżyser nowej odsłony przygód Lary Croft, wypowiedział się na temat widocznych poniżej grafik.

„Często powtarzam, że środowisko jest drugim najważniejszym bohaterem gry. Jest to przeciwnik, którego Lara musi ostatecznie pokonać. Pogoda i niebezpieczeństwo związane z podróżowaniem – to wszystko musi wyjść ze szkicy koncepcyjnych. Dobry szkic musi posiadać następujące cechy: ciekawą kompozycję, nastrój i atmosferę oraz poczucie tajemnicy i intrygi” – stwierdził Horton.

Rise of the Tomb Raider - obejrzyj najnowsze szkice koncepcyjne - ilustracja #2
Rise of the Tomb Raider w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Crystal Dynamics (XOne), Nixxes Software (X360)
  • Wydawca: Microsoft Studios
  • Platformy sprzętowe: czasowy exclusive dla Xboksa One i Xboksa 360
  • Data premiery: 2015 rok

Czy poniższym szkicom udało się zawrzeć te cechy pozostawiam Waszej opinii. Przypominam jednak, że punktem startowym nowej przygody Lary będzie Syberia, do której młoda pani archeolog uda się na poszukiwanie legendarnego miasta Kitież. Premiera Rise of the Tomb Raider odbędzie się w okresie przedświątecznym 2015 roku wyłącznie na konsolach Xbox One i Xbox 360. W późniejszym czasie produkcja najprawdopodobniej ukaże się na pozostałych platformach sprzętowych, jednak szczegóły na ten temat są obecnie nieznane.

Rise of the Tomb Raider będzie bezpośrednią kontynuacją gry Tomb Raider z 2013 roku. Po strasznych wydarzeniach mających miejsce na wyspie Yamatai, Lara stała się silniejsza, ale dręczona jest przez złe wspomnienia. W ciężkiej sytuacji nie pomaga jej fakt, że nikt nie chce wierzyć w jej opowieść, więc postanawia odnaleźć dowody na istnienie tego, z czym musiała się zmierzyć.

W Rise of the Tomb Raider odwiedzimy m.in. Syberię. - Rise of the Tomb Raider - obejrzyj najnowsze szkice koncepcyjne - wiadomość - 2015-02-07
W Rise of the Tomb Raider odwiedzimy m.in. Syberię.
Rise of the Tomb Raider - obejrzyj najnowsze szkice koncepcyjne - ilustracja #4
Rise of the Tomb Raider - obejrzyj najnowsze szkice koncepcyjne - ilustracja #5