Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 grudnia 2014, 10:12

autor: Adrian Werner

RGB Express – przebojowa gra logiczna wjechała na Google Play

W usłudze Google Play zadebiutowała androidowa wersja RGB Express, czyli produkcji, której wersja na iOS uznana została za jedną z ciekawszych gier logicznych roku.

We wrześniu na iOS trafiło RGB Express, które szybko zebrała bardzo pozytywne recenzje. Teraz ten przebój wreszcie doczekał się konwersji na Androida.

Na Androidzie  RGB Express korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

W grze wcielamy się w menadżera firmy przewozowej zajmującej się transportem kolorów. Do realizacji tego celu wykorzystujemy flotę ciężarówek. Rozgrywka sprowadza się do serii map wypełnionych małymi domkami, gdzie żyją adresaci naszych przesyłek. Gracz wpierw palcem rysuje trasy dla wszystkich pojazdów, a potem naciska przycisk PLAY i biernie patrzy jak jego rozkazy są jednocześnie realizowane przez zatrudnionych kierowców.

Początkowo wyzwania są bardzo proste, ale szybko zaczyna być ciasno, co utrudnia unikanie kolizji, a na zleceniach pojawiają się zamówienia na kilka przesyłek dla pojedynczego adresu. Co gorsza, raz pokonana trasa nie może być wykorzystana ponownie, więc konieczne jest staranne planowanie wszystkich posunięć i w późniejszych etapach mapy wyglądają jak zapełnione różnokolorowym spaghetti. Dodatkowym źródłem trudności jest fakt, że każda ciężarówka może przewozić tylko jeden typ pudełek.

RGB Express utrzymuje świeżość rozgrywki regularnie wprowadzając nowe zasady i elementy. Pojawiają się m.in. mosty zwodzone, różnorodne przełączniki, białe ciężarówki nie posiadające ograniczeń co do kolorów transportowanych pudełek oraz specjalne lokacje przy drogach, pozwalające na zostawienie tam przesyłki i późniejszy jej odbiór przez kolejnego kierowcę.

Kampania ma postać serii miast i kolejne odblokowujemy za walutę zarobioną za skuteczne realizowanie zadań. Jednocześnie nie ma tutaj liniowego zestawu poziomów i możemy dowolnie wybierać kolejność misji w obrębie danej metropolii.