Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka RGB Express (iOS)
OkładkaRGB Express (iOS)

RGB Express

RGB Express to wyprodukowana przez zespół Bad Crane gra logiczna, w której zarządzamy firmą transportową dowożącą paczki. Musimy tak pokierować ciężarówkami, aby uniknęły one zderzenia z innymi uczestnikami ruchu, a adresaci otrzymali przesyłki w odpowiednim czasie i kolejności.

Logiczne | samochodowe | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RGB Express Premiera

25wrz2014

iOS

3gru2014

AND

RGB Express to pomysłowa gra logiczna na urządzenia mobilne z systemem Android, opracowana przez fińsko-niemieckie studio Bad Crane, znane z produkcji o tytule Zapresso.

W grze wcielamy się w menadżera firmy przewozowej zajmującej się transportem kolorów. Do realizacji tego celu wykorzystujemy flotę ciężarówek. Rozgrywka tocyz się na serii map wypełnionych małymi domkami, gdzie żyją adresaci przesyłek. Gracz wpierw palcem rysuje trasy dla wszystkich pojazdów, a potem naciska przycisk PLAY i biernie patrzy jak jego rozkazy są jednocześnie realizowane przez zatrudnionych kierowców.

Początkowo wyzwania są bardzo proste, ale szybko zaczyna być ciasno, co utrudnia unikanie kolizji, a na zleceniach pojawiają się zamówienia na kilka przesyłek dla pojedynczego adresu. Co gorsza, raz pokonana trasa nie może być wykorzystana ponownie, więc konieczne jest staranne planowanie wszystkich posunięć i w późniejszych etapach mapy wyglądają jak zapełnione różnokolorowym spaghetti. Dodatkowym źródłem trudności jest fakt, że każda ciężarówka może przewozić tylko jeden typ pudełek.

RGB Express utrzymuje świeżość rozgrywki regularnie wprowadzając nowe zasady i elementy. Pojawiają się m.in. mosty zwodzone, różnorodne przełączniki, białe ciężarówki nie posiadające ograniczeń co do kolorów transportowanych pudełek oraz specjalne lokacje przy drogach, pozwalające na zostawienie tam przesyłki i późniejszy jej odbiór przez kolejnego kierowcę.

Kampania ma postać serii miast i kolejne odblokowujemy za walutę zarobioną za skuteczne realizowanie zadań. Jednocześnie nie ma tutaj liniowego zestawu poziomów i możemy dowolnie wybierać kolejność misji w obrębie danej metropolii.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe RGB Express: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND