Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lipca 2020, 14:32

autor: Karol Laska

Reżyserzy Avengers: Endgame mówią o Justice League i możliwości nakręcenia Star Wars

Twórcy dwóch ostatnich części Avengers, Joe i Anthony Russo, wzięli udział w wywiadzie, w którym podzielili się swoimi odczuciami względem wersji reżyserskiej Ligi Sprawiedliwości, a także całego świata Gwiezdnych wojen.

Avengers: Koniec gry pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie i udowodnił, że można stworzyć spektakularne widowisko, będące jednocześnie podsumowaniem kilkunastu lat superbohaterskiego uniwersum. Za sukcesem tego dzieła stoją bracia Russo, ambitni twórcy, którzy nie zamierzają osiadać na laurach. Niedawno premierę miał horror ich produkcji pod tytułem Relic. Organizują oni także cotygodniowe rozmowy na Instagramie, w których podejmują tematu okołofilmowe.

Do najnowszego odcinka ich internetowej serii zaproszony został Mark Hamill. Reżyserzy dyskutowali z nim na temat Gwiezdnych wojen, a także sami podzielili się swoją perspektywą na to uniwersum:

To niesamowity świat. Oczywiście, w pewien sposób, ciekawym byłoby pobawienie się w tej piaskownicy [nakręcenie własnego filmu w świecie Star Wars – dop.red.], ale w tym momencie opowiadanych jest w niej wystarczająco dużo historii tworzonych przez masę świetnych filmowców.

Twórcy odpowiedzieli także na pytania dotyczące sprawczości reżysera względem własnego dzieła. Nie bez komentarza pozostawiona została sytuacja Zacka Snydera i jego autorskiej wersji Ligi Sprawiedliwości:

To zawsze wspaniałe, gdy twórcza wizja może zostać przelana na ekran. […] My mieliśmy to szczęście, że wszystko, co zrobliśmy dla Marvela, mogliśmy nazwać naszymi reżyserskimi wersjami. Studio było bardzo łaskawe, pełne szacunku, a także pomocne, jeżeli chodzi o realizację naszych pomysłów.

Deklaracja ta potwierdza tylko, że cały dorobek MCU to w dużej mierze zasługa pomysłowych twórców i otwartych producentów. DC Extended Universe także otwiera się na taki typ działania, a za przykład posłużyć mogą ich najnowsze produkcje, czyli Aquaman czy Shazam!. Tego przywileju nie miał jednak Zack Snyder. Jego reżyserska wersja Justice League zadebiutuje w 2021 roku na platformie HBO Max.