Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2020, 14:10

autor: AlexB

Twórcy Darkwood pracują nad „taktyczną” grą turową

Znane z survival horroru Darkwood polskie studio Acid Wizard opublikowało ogłoszenie o pracę dla programisty AI. Według niego warszawska ekipa pracuje obecnie nad „taktyczną” grą turową.

Od premiery survival horroru Darkwood, czyli debiutanckiej produkcji niezależnego polskiego studia Acid Wizard, minęło już trochę czasu. Część fanów tego tytułu z pewnością zastanawiała się, jaka będzie kolejna pozycja w portfolio odpowiedzialnej za niego warszawskiej ekipy? Jej przedstawiciele uchylili rąbka tajemnicy w ogłoszeniu o pracę, które opublikowali w sieci. Jak możemy w nim przeczytać, poszukują oni programisty AI na pełen etat, który ściśle pracowałby z designerami nad „taktyczną” grą turową na silniku Unity. W zakresie jego obowiązków byłyby „implementacja oraz projektowanie całości sztucznej inteligencji w grze”, „przepisanie obecnego prototypu gry” oraz „tworzenie nowych funkcjonalności gameplayowych”.

Twórcy Darkwood pracują nad „taktyczną” grą turową - ilustracja #1
Darkwood przypadło graczom do gustu. Czy podobnie będzie z kolejną grą studia Acid Wizard?

Większe szczegóły na temat nadchodzącego projektu Acid Wizard Studio nie są jak na razie znane. Pozostaje nam zatem czekać na jego pierwszą oficjalną zapowiedź. Obecnie nie wiadomo, kiedy ona nastąpi.

  1. Oficjalna strona studia Acid Wizard