Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 12:00

autor: Entelarmer

Reżyser God of War: „Gry single player to feniks”

Serwis IGN przeprowadził rozmowę z Corym Barlogiem, reżyserem nowego God of War. Oprócz informacji dotyczących samej gry twórca poruszył kwestię zaniku tytułów single player. Jego zdaniem nie ma mowy o czymś takim, a produkcje jednoosobowe mają się i będą mieć dobrze.

Reżyser God of War nie ma wątpliwości co do przyszłości gier dla jednego gracza. - Reżyser God of War – „gry single player to feniks” - wiadomość - 2018-05-08
Reżyser God of War nie ma wątpliwości co do przyszłości gier dla jednego gracza.

Popularna opinia głosi, że gry bez funkcji sieciowych odchodzą do lamusa, o czym ma świadczyć polityka wielu wydawców, mających wręcz narzucać implementację trybów sieciowych i mikrotransakcji. Jednak niedawny sukces God of War (3,1 miliona sprzedanych egzemplarzy w ciągu trzech dni) wyraźnie pokazał, że wciąż jest miejsce dla produkcji dla jednego gracza. Podobnego zdania jest reżyser gry Cory Barlog, który w wywiadzie z serwisem IGN wypowiedział się na temat rzekomej śmierci gier single player. „Rzekomej”, bo wedle jego słów to kwestia „przypływów i odpływów”, czyli po prostu zmiany trendów. Tendencje single player stale zanikają i powracają, ale jego zdaniem nie ma mowy o całkowitym ich wyparciu przez rozgrywkę multiplayer.

Barlog podkreślił, że choć teraz prym wiodą gry oparte na rywalizacji, to nie przemawiają one do wszystkich – w tym do niego samego. Reżyser nigdy nie zamierza pracować przy tytule bez elementów fabularnych i nie interesują go zmagania między graczami. Nie znaczy to, że potępia tego typu projekty, lecz zwyczajnie nie są one w jego sferze zainteresowania. Zdaniem Barloga zawsze znajdą się chętni zarówno na doświadczenia single player, jak i multiplayer:

Tu nie chodzi o rywalizację między grami dla wielu i dla jednego gracza. Nie o to, czy jedno lub drugie z nich „umrze”. To kot Schrödingera, jesteśmy żywi, a zarazem jesteśmy martwi, prawda? I tak już zawsze będzie, i będą przypływy i odpływy”.

Cały wywiad możecie obejrzeć na filmiku poniżej. Uprzedzamy jednak, że w trakcie rozmowy padły informacje dotyczące fabuły nowego God of War. Jeśli więc jeszcze nie zapoznaliście się z nordyckim epizodem Kratosa i unikacie spoilerów, zalecamy wstrzymanie się z oglądaniem materiału.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War

God of War