Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 11:34

PUBG – kolejna fala testów mapy Savage i zmiana jej nazwy

PUBG Corp. nie ustaje w prezentowaniu nowości w swojej strzelance Playerunknown's Battlegrounds i po niewielkiej przerwie wraca z kolejną edycją testów tropikalnej mapy Savage. Dodatkowo autorzy rezygnują z jej kryptonimu – od teraz najmniejszy teren walk będzie znany jako Sanhok.

Ostatni strumień nowości w strzelance PUBG nie zwalnia swego biegu ani na chwilę. Twórcy zapowiedzieli bowiem kolejną rundę testowania mniejszej mapy 4x4 km. W oficjalnej wiadomości czytamy, że tym razem w becie będą mogli uczestniczyć wszyscy posiadacze produkcji (wcześniej dostęp uzyskiwali jedynie posiadacze specjalnego kodu). Tym samym Closed Experimental Server przemianowany został po prostu na „serwer eksperymentalny”. Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić Savage od piątku 11 maja (4:00 czasu polskiego) do 14 maja o tej samej godzinie. Jak na razie nie podzielono się jeszcze wszystkimi zmianami mapy, ale na fotce zaprezentowano okazałą świątynię.

Uwaga, w środku może czaić się Indiana Jones! - PUBG – kolejna fala testów mapy Savage i zmiana nazwy - wiadomość - 2018-05-08
Uwaga, w środku może czaić się Indiana Jones!

Skoro już mowa o „dzikusie”, twórcy najwyraźniej są gotowi przejść z kryptonimu na oficjalną nazwę. Jako że teren walk jest inspirowany dżunglami Tajlandii i okolicami Filipin, to na tytuł zostało wybrane słowo-zbitek z tamtejszych języków. Gdy połączymy tajskie słowo „Snuk” (wym. sah-nook), oznaczające zabawę, oraz wyraz z j. tagalskiego „manok” (wym. mah-nok), czyli tamtejszą nazwę na kurczaka, otrzymamy… Sanhok. Od teraz najmniejsza mapa nazywana będzie właśnie w ten sposób, choć po polsku „Zaburczak” czy „Kurawa” brzmią nieco bardziej absurdalnie…

Rychłe udostępnienie przez twórców Sanhoka wszystkim chętnym jest dość dobrym krokiem na drodze rozwoju gry. PUBG Corp. już wcześniej znany był z bardzo otwartego podejścia do rozwoju projektu, system rozdawania kodów był zaś małym zgrzytem w tej filozofii. Warto przypomnieć, że w najbliższej przyszłości na tropikalnej mapie ma się też znaleźć rozległy system jaskiń, ale oficjalnej premiery terenu nie należy spodziewać się za szybko.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. PUBG – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds