Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 12:30

Conan Exiles - premiera pełnej wersji

Ukazała się pełna wersja Conan Exiles, czyli survivalowego sandboksa osadzonego w mrocznym świecie fantasy z opowiadań i powieści Roberta E. Howarda. Gra ostatnich kilkanaście miesięcy spędziła we wczesnym dostępie. Studio FunCom pochwaliło się także, że sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

Po szesnastu miesiącach w Steam Early Access autorzy wreszcie udostępnili pełną wersję gry. - Conan Exiles - premiera pełnej wersji - wiadomość - 2018-05-09
Po szesnastu miesiącach w Steam Early Access autorzy wreszcie udostępnili pełną wersję gry.

Po ponad roku wczesnego dostępu doczekaliśmy się premiery pełnej wersji Conan Exiles, czyli survivalowego sandboksa autorstwa studia FunCom. Produkcja ukazała się równocześnie na PC, Xboksie One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych autorzy przygotowali lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Przypomnijmy, że Conan Exiles zadebiutowało na PC w styczniu 2017 roku w ramach Steam Early Access. Siedem miesięcy później wczesna wersja gry trafiła na konsolę firmy Microsoft w ramach programu Xbox Game Preview. Analogiczna opcja nie została udostępniona posiadaczom PlayStation 4, więc dla nich dzisiejsza premiera będzie pierwszą okazją do sprawdzenia tego tytułu.

Przez tych kilkanaście miesięcy we wstępnym dostępie gra przechodziła wzloty i spadki. Conan Exiles zadebiutowało bardzo mocno w Steam Early Access i po miesiącu od premiery sprzedaż wynosiła prawie pół miliona egzemplarzy.

Jak to jednak często w przypadku wczesnego dostępu bywa, wiele osób nie było zadowolonych z tempa rozwoju gry i społeczność zaczęła się systematycznie kurczyć. Po kilku miesiącach tempo aktualizacji wyraźnie przyśpieszyło, a patche stały się znacznie bardziej treściwe, co zatrzymało odpływ fanów.

Zwłaszcza ostatnich kilkadziesiąt dni okazało się bardzo udanych dla Conan Exiles i średnia dobowa liczba bawiących się w tę grę jednocześnie na PC wzrosła w kwietniu do 3,6 tys. osób, co było wynikiem dwukrotnie lepszym niż w marcu. W tym miesiącu ta tendencja wzrostowa została utrzymana i wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w produkcję grało prawie 9 tys. użytkowników. Z okazji debiutu pełnej wersji autorzy pochwalili się, że sprzedaż produkcji przekroczyła milion egzemplarzy. Na wynik ten składają się egzemplarze kupione we wczesnym dostępie oraz zamówienia przedpremierowe.

Jeśli rozważacie zakup Conan Exiles w wersji na PC, to przed podjęciem decyzji warto zaznajomić się z jej wymaganiami sprzętowymi.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Quad Core i5-2300 / AMD FX-6300
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 1GB / AMD Radeon HD 7770 1GB
 3. Wersja DirectX: 11
 4. Pamięć: 6 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Quad Core i7 3770K / AMD Ryzen 7 1600X
 2. Karta graficzna (ustawienia wysokie): Nvidia GeForce GTX 780 Ti lub GTX 970 / AMD R9 290 lub RX480
 3. Karta graficzna (ustawienia ultra): Nvidia GeForce GTX 1070
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Pamięć: 8 GB RAM
 6. Miejsce na dysku: 50 GB
 7. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10
 1. Oficjalna strona gry
 2. Testujemy Conan Exiles