Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2022, 13:16

Darmowe demo trybu TPP Resident Evil Village już dostępne

Gracze mogą już sprawdzić tryb TPP w Resident Evil Village w darmowym demie wydania Gold Edition, które zwieńczy historię Ethana Wintersa.

Źrodło fot. Capcom.
i

Na nowy tryb sieciowy serii Resident Evil jeszcze poczekamy, ale zawczasu możemy sprawdzić inną nowość. Capcom udostępnił wersję demonstracyjną trybu TPP, który trafi do Resident Evil Village wraz z wydaniem 28 października złotej edycji gry oraz ostatniego DLC.

Demo można znaleźć na Steamie oraz w sklepach Sony i Microsoftu. Pozwala ono bawić się przez 60 minut. Gracze mogą też przełączać się między trybami FPP i TPP, by samodzielnie zobaczyć różnice.

Dla przypomnienia na dodatek Winter’s Finale będą składać się trzy nowości. Pierwszą z nich będzie tryb trzecioosobowy, który włączymy zarówno w DLC, jak i w podstawowej wersji gry. Nieinteraktywne scenki przerywnikowe najwyraźniej nadal będą ukazane w widoku FPP – gra nie pozwoli zobaczyć twarzy Ethana, co widać na zwiastunie poniżej.

Oprócz tego, zgodnie z tytułem dodatku, gracze będą mogli zwieńczyć historię rodziny Wintersów w finałowym rozdziale RE Village zatytułowanym Shadow of Rose. W tymże pokierujemy zupełnie inną postacią, co raczej nie dziwi po zakończeniu podstawowej wersji gry.

Ostatnią składową Winter’s Finale będzie The Mercenaries Additional Orders – pakiet dodatkowych postaci do trybu Najemnicy. Pozwoli on grać jako Chris Redfield, ale też Karl Heisenberg oraz Lady Dimitrescu (aczkolwiek nieco mniejsza niż w podstawce).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021