Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2022, 11:47

Sieciowy Resident Evil z wczesnym dostępem dla posiadaczy Village

Firma Capcom w końcu wyda Resident Evil Re:Verse, przy czym posiadacze RE: Village zagrają w ten spin-off za darmo i nieco wcześniej.

Źrodło fot. Capcom.
i

Fani serii Resident Evil wkrótce otrzymają kolejną okazję, by wrócić do nieumarłego uniwersum. Firma Capcom zdradziła datę premiery kilkukrotnie opóźnianego Resident Evil Re:Verse. Gra trafi do rąk graczy 28 października, aczkolwiek bez polskiej wersji językowej.

Ten wieloosobowy spin-off marki RE będzie dostępny na pecetach (na Steamie) oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Gra pozwoli na wspólną zabawę użytkownikom wszystkich tych platform w ramach funkcji cross-play.

Zapowiedzi towarzyszy nowy zwiastun, który pokazuje, że Resident Evil Re:Verse nieco się zmieniło od czasu pierwszych prezentacji rozgrywki. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Część graczy będzie mogła rozpocząć zabawę wcześniej. Re:Verse zostanie udostępnione za darmo nabywcom Resident Evil: Village, którzy jednocześnie uzyskają wczesny dostęp do gry od 24 do 26 października, poczynając od godziny 4:00 czasu polskiego. W celu zagrania konieczne będzie albo podanie kodu dołączonego do wersji pudełkowej, albo zalogowanie się na platformie, na której posiadamy RE: Village w wydaniu cyfrowym.

Twórcy potwierdzili też – ku zaskoczeniu nikogo – że Re:Verse będzie rozwijane aktualizacjami. Te dodadzą nowe elementy kosmetyczne (w tym zwycięskie pozy i stroje), ale też kolejnych grywalnych bohaterów, monstra i wyzwania.

Sieciowy Resident Evil z wczesnym dostępem dla posiadaczy Village - ilustracja #1

Plany rozwoju Resident Evil Re:Verse.Źródło: Capcom.

Poniżej prezentujemy wymagania sprzętowe Resident Evil Re:Verse.

Resident Evil Re:Verse – minimalne wymagania sprzętowe PC

  1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  2. Procesor: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
  3. Pamięć RAM: 8 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 560 (4 GB VRAM)

Resident Evil Re:Verse – zalecane wymagania sprzętowe PC

  1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  2. Procesor: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3500
  3. Pamięć RAM: 16 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 5700

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021