Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2022, 17:42

Resident Evil 9 zmieni bohatera, DLC do Village finałem wątku Wintersów

Studio Capcom ujawniło, że nadchodzące DLC Shadows of Rose do Resident Evil: Village będzie ostatnią częścią serii poruszającą historię rodziny Wintersów. Możliwe, że hipotetyczne RE9 przedstawi nam zupełnie nowego bohatera.

Fot. YouTube – Resident Evil

Nadchodzący dodatek Shadows of Rose do Resident Evil Village będzie stanowił zamknięcie historii rodziny Wintersów w serii. Ta informacja znalazła potwierdzenie w słowach Kento Kinoshity – reżysera pracującego w studiu Capcom (via IGN).

Koniec sagi Wintersów

Oznacza to, że hipotetyczna dziewiąta odsłona serii (kiedy już powstanie) pokaże nam historię całkowicie nowego bohatera lub bohaterów, ewentualnie może powrócić do tych, którzy wystąpili w starszych grach z cyklu Resident Evil.

Historia Wintersów została zapoczątkowana w RE VII, gdzie główny bohater Ethan Winters musiał zmierzyć się z przerażającymi przeciwnościami losu, by odzyskać swoją ukochaną. Ich perypetie były kontynuowane w Village, gdzie Ethan tym razem musiał przejść przez piekło, by dowiedzieć się, co stało się z jego córką – Rose.

Jej dalsze losy poznamy w nadchodzącym DLC, którego akcja dzieje się 16 lat po wydarzeniach z RE:Village.

„Podstawka” na nowo w TPP

Warto wspomnieć, że ów dodatek to tylko jeden z elementów Resident Evil Village: Gold Edition i Winters’ Expansion, w którego skład wchodzą jeszcze The Mercenaries Additional Orders, czyli pakiet dodatkowych grywalnych postaci i poziomów do trybu Mercenaries, który można odblokować po ukończeniu fabuły, a także widok TPP, który zmienia całą „podstawkę” – według słów dewelopera – w niemal całkowicie nową grę.

Przeniesienie Village w trzecioosobową perspektywę miało być bardzo pracochłonne, o czym mówił w wyżej wspomnianym wywiadzie Kento Kinoshita:

Czuliśmy, że musimy stworzyć coś równie dobrego lub lepszego niż Resident Evil 2 i RE 3. W porównaniu do poprzednich gier z serii Resident Evil Village daje graczom dużą różnorodność w działaniu. Możesz bronić się przed atakami, możesz poruszać się w kucki, jest też mnóstwo przyglądania się przedmiotom. Dokonaliśmy gruntownych poprawek, aby upewnić się, że te unikalne animacje będą wyglądały na całkowicie połączone [w TPP – dop. red.] i że będzie to grywalne w dobrym tempie.

Jak zaprezentuje się tryb TPP w RE Village, będzie można przekonać się 28 października, kiedy rozszerzenie Winters’ Expansion zadebiutuje na PC, PS4, PS5, XOne oraz XSX|S.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej

E3 2021