Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 września 2022, 17:17

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Brak fanserwisu był warunkiem twórcy Andora

Tony Gilroy, twórca serialu Andor, stwierdził, że w produkcji Disney+ nie będzie żadnego fanserwisu. Czy to się potwierdzi? Przekonamy się już niedługo.

Fot.: Andor, Tony Gilroy, Lucasfilm, 2022.

Andor będzie już czwartym po Mandalorianinie, Księdze Boby Fetta oraz Obi-Wanie Kenobim aktorskim serialem z uniwersum Gwiezdnych wojen, który powstał po przejęciu marki przez Disney. Niestety, dotychczasowe produkcje borykały się z brakiem umiejętności oderwania historii i postaci od głównej sagi. Te same lokalizacje, wątki czy właśnie bohaterowie sprawiały, że seriale w bardzo małym stopniu wpływały na uniwersum. Jak jednak zapowiada Tony Gilroy, scenarzysta filmu Łotr 1 oraz twórca serialu Andor, ta produkcja będzie się znacząco różnić od poprzednich.

Disney+ kupisz tutaj

W najnowszym wywiadzie dla redakcji IGN filmowiec zdradził, że przed rozpoczęciem pracy zależało mu tylko na przekazaniu dobrej historii, a nie zaspokojeniu życzeń widzów.

Nie chcieliśmy robić niczego, co byłoby fanserwisem. Nigdy nie chcieliśmy mieć czegokolwiek... Warunek od samego początku był taki, że będzie to tak absolutnie niecyniczne, jak to tylko możliwe, że serial będzie po prostu prawdziwy i szczery – wyznał Gilroy.

Twórca dodał, że mimo iż historia skupia się na podróży jednego człowieka, to nie oznacza, że w produkcji nie pojawią się postaci już nam znane. Jednakże w tym przypadku nie będą one wprowadzone po to, by przyciągnąć publikę.

Będziemy przedstawiać ludzi po drodze. Myślę, że nie jest żadną tajemnicą, iż Forest Whitaker jest w serialu... Saw Gerrera jest w serialu. Będzie jeszcze kilka innych osób. Ale sprowadzamy ich, ponieważ ich potrzebujemy i ponieważ jest tam coś dla nich, co naprawdę mogą zrobić – powiedział.

Przypomnijmy na koniec, że akcja Andora została osadzona pomiędzy filmami Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów, a Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Serial ukaże losy Cassiana Andora w czasach, kiedy Rebelia dopiero się formowała.

Pierwszy sezon będzie składał się z dwunastu odcinków. Jego premiera zbliża się wielkimi krokami – pierwsze trzy odcinki obejrzymy na platformie Disney+ już 21 września. Co ciekawe, zapowiedziano już kontynuację przygód Cassiana w drugim sezonie.

Jeśli jesteście zainteresowani serialem, a do tej pory być może nie śledziliście informacji z nim związanych, poniżej udostępniamy zwiastun nadchodzącego widowiska.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej