Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Stadlbauer Press Release" 6 grudnia 2011, 10:26

Resident Evil: Revelations w sprzedaży od 27 stycznia 2012

Już wkrótce nie zima, a strach zmrozi wszystkich posiadaczy Nintendo 3DS. 27 stycznia 2012 roku do sklepów trafi „Resident Evil: Revelations” – kolejna odsłona rewelacyjnej serii survival horror przeznaczona wyłącznie na najnowszą konsolę przenośną Nintendo (pierwszą była gra „Resident Evil: The Mercenaries 3D”).

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Już wkrótce nie zima, a strach zmrozi wszystkich posiadaczy Nintendo 3DS. 27 stycznia 2012 roku do sklepów trafi „Resident Evil: Revelations” – kolejna odsłona rewelacyjnej serii survival horror przeznaczona wyłącznie na najnowszą konsolę przenośną Nintendo (pierwszą była gra „Resident Evil: The Mercenaries 3D”). Produkcję będzie można nabyć w jednej z dwóch wersji, w tym w zestawie z nową przystawką Circle Pad Pro.

„Resident Evil: Revelations” to pierwszy tytuł na Nintendo 3DS, który będzie sprzedawany nie tylko jako samodzielna gra, ale też w zestawie z nową przystawką Circle Pad Pro wyposażającą konsolę w dodatkową gałkę analogową. Dzięki niej posiadacze 3DS będą mogli toczyć rozgrywkę w sposób znany z konsol stacjonarnych. Posiadanie Circle Pad Pro nie będzie jednak konieczne do czerpania pełni radości z grania w nowe przygody Jill Valentine i Chrisa Redfielda.

„Resident Evil: Revelations” stanowi powrót do klasycznych rozwiązań, które przez wiele lat stanowiły o sile serii „Resident Evil” i wyznaczały kierunek rozwoju gatunkowi survival horror. Esencją nie będą tu zatem starcia z licznymi przeciwnikami, ale eksploracja i rozwiązywanie zagadek logicznych. W grze weźmiesz udział w przygodzie łączącej wątki znane z „Resident Evil 4” oraz „Resident Evil 5”. Poznasz w ten sposób początki organizacji BSAA, walczącej z bioterroryzmem w różnych zakątkach globu.

W „Resident Evil: Revelations” rola głównej bohaterki przypada Jill Valentine, która wspólnie z agentem BSAA Parkerem Lucianim weźmie udział w akcji ratunkowej, mającej na celu odnalezienie zaginionego Chrisa Redfielda. W tym celu trafisz na pokład ogromnego statku pasażerskiego, którego załoga została opanowana przez tajemniczy wirus o nazwie T-Abyss. W międzyczasie odwiedzisz też port oraz pobliskie, górskie okolice. Rozgrywka zostanie podzielona na tryb Kampanii oraz opcję Raid. W skład tej drugiej wejdzie szereg wyzwań, które będzie można ukończyć w pojedynkę lub w kooperacji z kolegą bądź koleżanką.

„Resident Evil: Revelations” trafi na półki polskich sklepów 27 stycznia 2012 roku wyłącznie w wersji na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Gra będzie sprzedawana samodzielnie oraz w zestawie z przystawką Circle Pad Pro.