Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2013, 09:17

autor: Sarge

Resident Evil Revelations debiutuje w Polsce na PC i konsolach stacjonarnych

Dzisiaj w Polsce ma miejsce premiera gry Resident Evil Revelations na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 (na świecie ukazała się też wersja na Wii U). Jest to kolejna odsłona znanej serii studia Capcom, która na początku 2012 roku ukazała się tylko na 3DS-ie.

Dzisiaj w Polsce oficjalnie debiutuje gra Resident Evil Revelations na PC i konsole stacjonarne. Jest to usprawniona konwersja produkcji, która pierwotnie ukazała się tylko na 3DS-ie i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród posiadaczy tej platformy sprzętowej.

W naszym kraju tytuł został wydany przez firmę Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sugerowana cena wersji pecetowej została ustalona na poziomie 119,99 złotych, a posiadacze konsol muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 219,99 złotych. Wiele sklepów oferuje grę odpowiednio taniej, a najciekawsze oferty znajdziecie w naszej encyklopedii. Dzisiaj na świecie ukazała się oprócz tego jeszcze wersja na Wii U.

W mediach branżowych zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje Resident Evil Revelations. Średnia ocen wersji na PC i konsole stacjonarne waha się w granicach 75-80% (dane serwisu GameRankings), podczas gdy edycja na 3DS-a może poszczycić się wynikiem 83,5%. Kilka dni temu gra została zrecenzowana także w serwisie gry-online.pl. Kwiść był pod wrażeniem tego tytułu i wystawił wysoką notę 8.5 w skali dziesięciostopniowej.

Resident Evil Revelations to kolejna część serii survival horrorów, która ostatnio szła bardziej w stronę gatunku gier akcji. Akcja tej produkcji rozgrywa się między czwartą i piątą odsłoną cyklu, a pod względem klimatu oferuje swego rodzaju powrót do korzeni. Studio Capcom starało się częściej przestraszyć gracza, a cała opowieść została podzielona na dwanaście epizodów, nadając kampanii konwencję serialu.

Dodatkowo dostępny jest tryb Raid Mode. Jest to zestaw specjalnych misji do przejścia w pojedynkę lub w kooperacji z innym graczem. W stosunku do wersji na 3DS-a, twórcy podnieśli rozdzielczość grafiki do HD, podrasowali system oświetlenia, przebudowali modele postaci i wprowadzili dodatkową zawartość do wspomnianego trybu Raid Mode. Z kolei w poszczególnych misjach kampanii zmieniono nieco układ występowania potworów.