Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 stycznia 2012, 06:35

Resident Evil: Operation Raccoon City – obejrzyj pierwsze 10 minut

Obejrzyj filmik prezentujący pierwsze dziesięć minut kampanii z gry Resident Evil: Operation Raccoon City.

Premiera Resident Evil: Operation Raccoon City zbliża się coraz większymi krokami. W sieci pojawił się właśnie materiał video prezentujący zapis pierwszych dziesięciu minut rozgrywki.

Resident Evil: Operation Raccoon City to kolejny spin-off najpopularniejszej serii survival horrorów.  Akcja toczy się równolegle do drugiej i trzeciej części cyklu. Wcielimy się w role członków Umbrella Security Forces (USS), czyli żołnierzy, którzy byli czarnymi charakterami w Resident Evil 2 i 3. Gra będzie drużynową strzelanką, wzbogaconą elementami RPG w postaci systemu rozwoju postaci. Do wyboru dostaniemu czterech członków USS i każdy z nich posiadać będzie inne zdolności i uzbrojenie.

Gra zaoferuje kampanię, którą będzie można przejść samotnie lub w kooperacji z maksymalnie trzema kolegami. Nie zabraknie też trybu rywalizacji, w którym gracze wcielą się w USS albo członków oddziałów specjalnych amerykańskiej armii.  Wszystko to stanowić będzie spore odejście od tradycji cyklu. Takie było zresztą główne założenie twórców, czyli znanego z konsolowej serii SOCOM studia Slant Six Games. Gra ma dostarczyć świeże podejście do tej tematyki i pozwolić graczom na spojrzenie na kluczowe wydarzenia z innej perspektywy. Miłośnicy bardziej tradycyjnego Resident Evil nie muszą się obawiać, że zostali porzuceni przez firmę Capcom. W produkcji znajduje się bowiem również oficjalna szósta część serii.

Resident Evil: Operation Raccoon City trafi na półki polskich sklepów 23 marca tego roku. Wydawcą w naszym kraju będzie firma Cenega. Warto podkreślić, że w przypadku tej gry Europejczycy są w lepszej sytuacji niż Amerykanie. W Stanach Zjednoczonych bowiem wersja pecetowa nie ukażę się w edycji pudełkowej i zamiast tego dostępna będzie jedynie w dystrybucji elektronicznej.