Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2020, 16:05

Resident Evil 3 Remake - Capcom usuwa Denuvo z gry

Remake Resident Evil 3 otrzymał nową aktualizację. Usuwa ona z pecetowej wersji produkcji firmy Capcom zabezpieczenie antypirackie Denuvo.

Jak powszechnie wiadomo, Capcom nie należy do firm wzbraniających się przed używaniem kontrowersyjnego dla części graczy zabezpieczenia antypirackiego Denuvo. Z czasem jednak, gdy mija najgorętszy okres po premierze, Japończycy decydują się na jego usunięcie. Tak było w przypadku Resident Evil VII: Biohazard , tak było w przypadku Resident Evil 2 z 2019 roku i tak jest z remakiem Resident Evil 3. Jak podaje serwis DSOG, odświeżona wersja klasycznego survival horroru sprzed przeszło dwóch dekad otrzymała kolejną aktualizację, która prócz nowych rzeczy związanych z multiplayerem pozbywa się z jej pecetowym wydaniu Denuvo.

Resident Evil 3 Remake - Capcom usuwa Denuvo z gry - ilustracja #1
W pecetowej wersji remake’u Resident Evil 3 nie uświadczymy już Denuvo.

Przypominamy, że remake Resident Evil 3 zadebiutował na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w kwietniu tego roku. Tytuł zebrał bardzo dobre opinie w mediach branżowych, lecz wyraźnie chłodniejsze od samych graczy. W konsekwencji, choć sprzedaje się on nieźle, to osiąga wyniki gorsze od nowej wersji „dwójki”.

  1. Oficjalna strona gry Resident Evil 3
  2. Recenzja gry Resident Evil 3 – Mr. X był ledwie rozgrzewką
  3. Resident Evil 3 - poradnik do gry