Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 14:06

Renesans Deep Rock Galactic. Gra hitem Game Passa i Steam

Trwa renesans Deep Rock Galactic, wspomagany przez premierę darmowego season passa. Gra ma ponad milion graczy w Game Passie, a sprzedaż przekroczyła trzy miliony egzemplarzy.

SUKCES DEEP ROCK GALACTIC W LICZBACH:
  1. 3 mln sprzedanych egzemplarzy gry,
  2. 1,4 mln sprzedanych dodatków DLC,
  3. milion graczy w Game Passie,
  4. 41 733 osoby jednocześnie nowym rekordem aktywności gry na Steamie.

Sieciowa gra akcji Deep Rock Galactic przeżywa obecnie złoty okres i ustanawia nowe rekordy popularności. W dużej mierze jest to zasługa premiery wczesnej wersji aktualizacji z nową zawartością i przepustką sezonową, która wbrew obecnym standardom jest całkowicie darmowa.

W najgorętszym momencie ubiegłego weekendu w grę na Steamie bawiły się 41 733 osoby jednocześnie, co jest najwyższym wynikiem w historii tej produkcji. Należy dodać, że liczba ta nie oddaje w pełni popularności projektu, gdyż Deep Rock Galactic dostępne jest również na Xboksie One oraz w Game Passie (zarówno na PC, jak i konsolach).

Autorzy pochwalili się, że sprzedaż gry przekroczyła 3 mln egzemplarzy, a dodatków DLC – 1,4 mln. Ponadto dodatkowy milion graczy bawi się w tytuł na Game Passie, co pokazuje, jak duże znaczenie ma ta abonamentowa usługa dla współczesnych gier sieciowych.

Aktualizacja, która w dużym stopniu napędza wzrost popularności gry, zadebiutowała na Steamie 4 listopada. Wersja na konsole oraz Game Passa ukaże się 18 listopada. To dwutygodniowe opóźnienie spowodowane jest tym, że edycja dostępna w serwisie studia Valve ma charakter eksperymentalny i musi zostać odpowiednio przetestowana, zanim zostanie udostępniona na innych platformach oraz usługach.

Przypomnijmy, że poza przepustką sezonową aktualizacja wprowadza do gry nową wrogą frakcję, unikalny typ misji oraz dodatkowe uzbrojenie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Deep Rock Galactic – poradnik do gry
  3. Profil gry na Steamie