Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2016, 10:55

Remedy opracuje tryb fabularny do strzelanki free-to-play CrossFire 2

Studio Remedy Entertainment poinformowało, że opracuje tryb fabularny do nadchodzącej strzelanki free-to-play CrossFire 2, czyli kontynuacji najpopularniejszego obecnie sieciowego FPS-a.

Pracownicy znanego z Alan Wake, Quantum Break i serii Max Payne studia Remedy Entertainment sprawili swoim fanom sporą niespodziankę ogłaszając, że zostali zaangażowani do opracowania trybu fabularnego w CrossFire 2. Pod tym tytułem kryje się nadchodząca kontynuacja szalenie popularnej w Azji sieciowej strzelanki autorstwa koreańskiej firmy Smilegate.

Artwork z pierwszego CrossFire. - Remedy opracuje tryb fabularny do strzelanki free-to-play CrossFire 2 - wiadomość - 2016-07-28
Artwork z pierwszego CrossFire.

Ludzie z Remedy zdradzili, że nad projektem pracują już od dłuższego czasu. Mimo to nie ujawnili żadnych konkretów odnośnie fabuły. Ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że opowiedziana ona zostanie w typowym dla nich filmowym stylu. Studio obiecało jednak, że wkrótce dostaniemy więcej informacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy projekt zachodniego dewelopera związany z tą marką. W styczniu ogłoszono bowiem, że szwedzkie studio Starbreeze podpisało ze Smilegate umowę opiewającą na 40 milionów dolarów, w ramach której pierwszy z tych zespołów stworzy nową odsłonę CrossFire, opracowaną specjalnie z myślą o graczach amerykańskich i europejskich.

Od momentu ujawnienia CrossFire 2 minęły prawie trzy lata, ale mimo to do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnych materiałów graficznych z tego projektu, a udostępnione przez autorów informacje są wyjątkowo skromne. Wiemy, że gra zaoferuje zarówno tryb rywalizacji, jak i kooperacyjny. Ponadto dawno temu ujawniono, że produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 3.0, ale całkiem możliwe, że deweloperzy przestawili się już na wersję 4.0 tej technologii.

CrossFire nie jest dobrze rozpoznawalne wśród zachodnich graczy, ale w rzeczywistości jest to najpopularniejszy FPS na rynku. W zeszłym roku produkcja ta przyniosła 1,3 mld dolarów przychodu, co zapewniło jej drugą pozycję na liście najbardziej kasowych gier pecetowych 2015 r., zaraz za League of Legends. Produkcja studia Smilegate może się także pochwalić ponad 500 milionami zarejestrowanych kont.

Warto na koniec dodać, że CrossFire 2 oraz CrossFire 2.0 to dwie zupełnie odrębne pozycje. Druga z nich jest bowiem jedynie potężną aktualizacją premierowej odsłony serii, podczas gdy pierwsza stanowi zupełnie nową produkcję i to właśnie ona otrzyma kampanię autorstwa Remedy Entertainment.

  1. Remedy Entertainment – oficjalna strona studia
  2. Smilegate – oficjalna strona studia