Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lipca 2016, 10:10

Jason Bourne, Zjednoczone stany miłości - weekenowe premiery filmowe

Weekend kończący filmowy lipiec to zaledwie 5 premier. Kinożercy wybierać będą między Jasonem Bourne'em, nagrodzonymi w Berlinie Zjednoczonymi stanami miłości i piątą częścią Epoki lodowcowej.

Jason Bourne

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Jason Bourne to Matt Damon. Aktor miał już nie wracać do roli agenta z kłopotliwym brakiem wspomnień, ale jego komitywa z reżyserem Paulem Greengrassem jest na tyle silna, że obaj panowie znowu próbują swych sił w szpiegowskiej opowieści. Szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy i tak naprawdę wiadomo tylko tyle, ile da się wyciągnąć ze zwiastunów. No i mamy jeszcze oficjalny skrót historii: Bourne zna już swoją tożsamość, teraz próbuje odkryć własną przeszłość. To powinno wystarczyć, by ściągnąć miłośników serii do kin. Znowu pojawi się solidna kaskaderka, szpiegowski galimatias oraz piosenka Moby'ego. Do koktajlu dokładamy nowe twarze (m.in. grającą wszędzie Alicię Vikander) i mamy przepis na hit.

  1. Reżyseria: Paul Greengrass
  2. Grają: Matt Damon, Alicia Vikander, Julia Stiles, Tommy Lee Jones

Zjednoczone stany miłości

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Berlinie (Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz) film Tomasza Wasilewskiego to utrzymana w spranych barwach opowieść o Polkach w roku 1990. Kraj tuż po transformacji ustrojowej z nadzieją patrzy w lepszą przyszłość i tak samo chcą robić bohaterki. Oczywiście rzeczywistość jest inna, pełna lęków i niepokojów, a to wszystko chłodnym okiem obserwuje kamera. Premiera tego filmu jest jednym z bardziej wyczekiwanych wydarzeń na rodzimym rynku – skoro za granicami produkcja się podoba, to ma sporą szansę na sukces w domu.

  1. Reżyseria: Tomasz Wasilewski
  2. Grają: Magdalena Cielecka, Julia Kijowska, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie (piąty odcinek przygód Sida, Mańka i ukochanej przez wszystkich młodszych i starszych szalonej wiewiórki),
  2. Wróble (Islandzka opowieść o dojrzewaniu – nastolatek dotąd mieszkający z matką zostaje wysłany do ojca),
  3. Noc w Ville-Marie (dramat z Moniką Bellucci – losy 4 osób splatają się na terenie szpitala w tytułowej dzielnicy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.