Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2022, 10:16

Horizon Zero Dawn z nowościami na PS5 możliwe, to byłby szybki remaster (plotka)

Remaster lub remake Horizon Zero Dawn może trafić na PS5 – tak głosi raport podparty licznymi źródłami. Co więcej, kolejna odsłona serii ma być tytułem wieloosobowym.

Źródło fot. Guerrilla Games
i

Według niepotwierdzonego raportu firma Sony planuje wydać remaster lub remake Horizon Zero Dawn na PlayStation 5. Nie można także wykluczyć gry wieloosobowej, osadzonej w tym uniwersum.

Horizon: Zero Dawn jeszcze ładniejszy

Z raportu wynika, że nowa wersja Horizon: Zero Dawn zaoferuje ładniejszą grafikę. Remaster bądź remake ma otrzymać nowe modele postaci, ostrzejsze tekstury, a także poprawione oświetlenie (okluzja otoczenia itp.). Komunikat mówi także o nowych funkcjach – m.in. o dodatkowych ustawieniach grafiki (np. wsparcie dla VRR - zmiennej częstotliwości odświeżania) czy poprawkach w mechanice rozgrywki (zaczerpniętych z Forbidden West).

Warto przypomnieć, że gra doczekała się już odźwieżenia wydanego na komputerach w 2020 roku w postaci Horizon: Zero Dawn – Complete Edition. Port zawierał oryginalną grę ze wszystkimi dodatkami, trybem 4K, podbitym limitem klatek, a także poprawioną grafiką (np. zwiększony dystans rysowania).

Tym razem zmiany mają być większe, wynosząc grę do poziomu znanego z Horizon: Forbidden West. Może to budzić słuszne skojarzenia z wydanym w ostatnim czasie remakiem The Last of Us: Part I.

Horizon z trybem wieloosobowym

Odświeżenie Horizon: Zero Dawn nie jest prawdopodobnie jedynym projektem związanym z marką Horizon. Raport – wsparty aż trzema źródłami – zdradza jednak niewiele. Przypuszcza się, że trwają prace nad grą z trybem kooperacji, oferującą możliwość personalizowania plemion znanych z serii Horizon. Wyodrębniony tryb wieloosobowy ma być zupełnie nową odsłoną.

Aktualnie jedynym potwierdzonym tytułem z serii jest zapowiedziany w styczniu 2022 roku Horizon: Call of the Mountain. Będzie to spin-off, opracowany z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej