Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2022, 10:36

autor: Adam Adamczyk

Jest petycja o drugi dodatek do Cyberpunk 2077

Fani Cyberpunka proszą w petycji o stworzenie drugiego rozszerzenia fabularnego do gry. Podobnych głosów jest coraz więcej.

Źrodło fot. Steam | Cyberpunk 2077
i

Po wprowadzeniu patcha 1.6 do gry Cyberpunk 2077 i premierze serialu Edgerunners w produkcję studia CD Projekt RED znowu grają setki tysięcy graczy. Wzrost popularności przełożył się również na lepszą sprzedaż. To z pewnością nie łabędzi śpiew Cyberpunka, ponieważ kolejnych sukcesów można się spodziewać wraz z premierą rozszerzenia fabularnego Widmo Wolności.

Niestety ma to być jedyne takie DLC, a wiadomość o tym tak bardzo nie spodobała się fanom, że postanowili wyjść z petycją do twórców w sprawie stworzenia w przyszłości drugiego dodatku, jak było to pierwotnie obiecywane.

Petycja o drugie DLC do Cyberpunka

Jest petycja o drugi dodatek do Cyberpunk 2077 - ilustracja #1
Źródło: Petycja o drugie DLC do Cyberpunka

Dawniej studio CD Projekt RED obiecywało więcej niż jeden dodatek fabularny do gry, jednak ze względu na problemy techniczne Cyberpunka twórcy postanowili skupić się na łataniu produkcji. Wielu graczy narzeka na niewystarczającą długość głównej linii fabularnej, ale na szczęście otrzymamy rozszerzenie, które powinno wprowadzić sporo godzin dodatkowej zabawy.

Dla wielu graczy pojedyncze DLC to jednak za mało, dlatego powstała petycja o stworzenie drugiego rozszerzenia fabularnego. W chwili pisania tego tekstu zebrano ponad 8100 z 10 000 wymaganych podpisów. Petycję znajdziecie tutaj.

Dzięki sukcesowi Cyberpunk Edgerunners, Cyberpunk 2077 doczekał się swoistego odrodzenia i CD Projekt RED musi działać szybko, aby utrzymać grę przy życiu. Chcemy i zasługujemy na długoterminowe wsparcie dla gry, której kibicujemy i którą kochamy!

Gracze chcą więcej Cyberpunka

Wspomniana petycja to nie jedyny sposób na to, aby zwrócić uwagę studia CD Projekt RED na problem, jaki społeczność gry ma z decyzją o stworzeniu tylko jednego rozszerzenia. Na Reddicie postał wątek z hashtagiem #CyberpunkDeservesBetter, który za pośrednictwem krótkiego filmu również daje do zrozumienia, że gracze domagają się drugiego rozszerzenia fabularnego. Wątek ma już ponad 13 tysięcy polubień.

CD Projekt RED niejednokrotnie było uznawane za studio, które słucha graczy, więc może tego typu akcje społeczności gry okażą się sukcesem, zwłaszcza że w Night City tkwi olbrzymi potencjał, a sporo wątków poruszonych w fabule można rozbudować.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chciałbyś, aby powstał drugi dodatek fabularny do Cyberpunka 2077

Tak
83,2%
Nie
5,3%
Nie wiem
1,5%
To zależy od jakości pierwszego DLC
10%
Zobacz inne ankiety