Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2019, 11:52

autor: Aquma

[Aktualizacja] Remake Red Dead Redemption - kolejny „wyciek” informacji?

Na forum Reddit pojawił się wpis sugerujący, że trwają prace nad remakiem oryginalnego Red Dead Redemption, wydanego w 2010 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

AKTUALIZACJA: autor wpisu przyznał, że jego informacje nie mają nic wspólnego z prawdą. Użytkownik tłumaczy, że był to swoisty eksperyment.

„To był eksperyment, który zawsze chciałem przeprowadzić w odniesieniu do rozpowszechniania plotek w środowisku gier wideo. Myślałem o tym od jakiegoś czasu i zastanawiałem się, jak to zrobię. Potem zobaczyłem, że Red Dead Online było w zasadzie zapomniane (zapewne nie, ale fani zostawili ten tytuł za sobą, w tym i ja), więc to był dla mnie dobry punkt wyjścia. Najpierw pomyślałem o tym, że w trybie fabularnym RDR2 było wiele odniesień od obcych, więc zacząłem publikować "przecieki" na ten temat. Wymyśliłem dość wiarygodną historię, którą miał mi opowiedzieć mój "przyjaciel z Rockstar"” – czytamy.

W Red Dead Redemption obecnie można zagrać tylko na konsolach poprzedniej generacji. - [Aktualizacja] Remake Red Dead Redemption - kolejny „wyciek” informacji? - wiadomość - 2019-07-23
W Red Dead Redemption obecnie można zagrać tylko na konsolach poprzedniej generacji.

W SKRÓCIE:

  1. użytkownik forum Reddit sugeruje, że powstaje remake pierwszego RDR;
  2. gra miałyby otrzymać większą mapę i nowe linie dialogowe, łączące wątki fabularne obydwu części;
  3. to na razie jedynie plotka.

Użytkownik forum Reddit o ksywie throwaway1113454 twierdzi, że studio Rockstar Games pracuje nad pełnoprawnym remakiem pierwszej części Red Dead Redemption. Internauta powołuje się na znajomości we wspomnianym studiu deweloperskim, ale nie przedstawia żadnych dowodów na poparcie swoich rewelacji.

Twórcy podobno chcieli, by gra zadebiutowała w 2020 roku – w sam raz na 10. rocznicę wydania oryginalnego Red Dead Redemption. Opóźnienia sprawiły jednak, że bardziej prawdopodobna jest obecnie premiera w 2021 r. Tytuł ma być tworzony niemal od podstaw – otrzymamy nie tylko nową oprawę, ale też większą mapę, linie dialogowe nawiązujące do fabuły „dwójki” oraz wszystkie charakterystyczne dla niej mechanizmy rozgrywki.

Wszystkie funkcje z nowej gry zostaną zaimportowane do RDR1, a do tego mapa zostanie nieco powiększona, aby uczynić ją bardziej rozległą (mapa RDR2 nie jest częścią tego projektu, ponieważ nie jest potrzebna w fabule, głównie chodzi o powiększenie pustyni). Rob (Wiethoff - przyp. red.) powrócił, by nagrać nowe linie dialogowe, które mają pomóc połączyć te dwie historie (chodzi naturalnie o odniesienia do Arthura i wydarzeń z RDR2) – czytamy we wpisie.

Powyższe informacje są oczywiście jedynie plotką, w dodatku pochodzącą z mało wiarygodnego źródła. Warto jednak odnotować, że to nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się przypuszczenia dotyczące możliwych prac nad remakiem RDR. Taki scenariusz pasowałby również do ujawnionego jakiś czas temu planu Take-Two, dotyczącego tworzenia większej liczby gier. Odświeżone Red Dead Redemption to projekt, który idealnie uzupełniałby kalendarz wydawniczy – nie wymaga tyle prac, co całkowicie nowa produkcja, a do tego byłby niemal pewnym hitem sprzedażowym.

Pierwsza część Red Dead Redemption zadebiutowała 18 maja 2010 roku. Gra jest dostępna wyłącznie na Xboksie 360 oraz PlayStation 3 i nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Red Dead Redemption – strona oficjalna
  2. Red Dead Redemption – recenzja gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 22 lipca 2019, 10:40.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Red Dead Redemption

Red Dead Redemption