Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2022, 18:50

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Nowy trailer Redfall; to ciąg dalszy uspokajania fanów Arkane Studios

Nowy trailer Redfall ma uspokoić fanów studia Arkane, pokazując, że to wciąż gra w jego starym stylu, a nie klon Left 4 Dead. Zdradzono także kilka szczegółów o skradaniu się, odbijaniu dzielnic, grywalnych bohaterach i wampirach.

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Redfall od Arkane Studios (twórców m.in. skradankowego Dishonored), widoczny poniżej. Choć składa się on w większości ze scen, które widzieliśmy w trakcie pokazu Xbox & Bethesda Showcase 2022, nie zabrakło także wglądu w pukawki, drzewko umiejętności i zarządzanie ekwipunkiem. Co więcej, na oficjalnej stronie Bethesdy (wydawcy gry) pojawiły się nowe informacje o rozgrywce.

Dzielnice, twierdze i skradanie się

Pomiędzy misjami fabularnymi gracze będą mogli odbijać dzielnice z łap wampirów oraz gotowych oddać za nich życie kultystów, dzięki czemu poszerzymy bezpieczną strefę dla mieszkańców wyspy Redfall.

Twierdze tych drugich oraz „pokręcone metafizyczne przestrzenie zwane gniazdami” mają być porozrzucane po całym regionie. Dodatkowo dyrektor studia Harvey Smith potwierdził, że fani skradania znajdą tu coś dla siebie:

Redfall to gra, w której skradanie się może zapewnić przewagę nad wrogiem, pomóc zająć korzystną pozycję lub całkowicie uniknąć walki. Nie jest to klasyczna skradanka, lecz strzelanka z elementami skradania (…).

Czterech pancernych

Przedstawiono także biografie i umiejętności czwórki bohaterów, w których przyjdzie nam się wcielić. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu twórcy zdradzili kilka szczegółów o trybie kooperacji i grze w pojedynkę.

  1. Layla Ellison – „studentka inżynierii biomedycznej miejscowej uczelni, która odbywała staż w placówce badawczej. Tam miał miejsce okropny wypadek, po którym zyskała zdolności telekinetyczne”.
  2. Jacob Boyer – „były snajper, który pracował dla prywatnej firmy wojskowej. Wskutek osobliwych zdarzeń w Redfall Jacob ma obecnie tajemnicze wampiryczne oko i upiornego kruka, który nie odstępuje go na krok”.
  3. Remi de la Rosa – „niezwykle bystra inżynier o specjalizacji wojskowej, która wiele lat życia spędziła na liniach frontu. Z pomocą swego mechanicznego pomocnika, Bribóna, pragnie pomóc ocalałym w Redfall”.
  4. Devinder Crousley – „kryptozoolog i ambitny wynalazca. Uzbrojony w skonstruowaną własnoręcznie broń dąży do tego, by się wykazać”.
Nowy trailer Redfall; to ciąg dalszy uspokajania fanów Arkane Studios - ilustracja #1
Wierny kruk Jacoba. Źródło: YouTube.

Wampiry GMO

Wampiry z Redfall nie są klasycznymi krwiopijcami. Mają one moce metafizyczne – dzięki którym odsunęły od wyspy krawędź oceanu oraz przesłoniły słońce – a powstały na skutek nieudanych eksperymentów naukowych.

Potrzebuję broni… dużo broni

W Redfall znajdziemy zarówno prowizoryczne pukawki ocalałych, jak i wysokiej klasy wojskowe uzbrojenie – używanie właściwej broni, zadającej określony typ obrażeń, ma być kluczem do zwycięstwa.

  1. Oczywiście nie zabraknie także rynsztunku łowców wampirów, jak wyrzutnia kołków lub promień UV.
  2. Zebrane wyposażenie będziemy mogli ulepszać i gromadzić w swojej skrytce. Smith tak wypowiedział się o tym aspekcie gry:

Stworzyliśmy opcje, które gracze już znają i kochają, takie jak rzadkie strzelby i karabiny wyborowe z losowo generowanymi cechami, dzięki czemu każdy egzemplarz zapewnia nieskończony potencjał kombinacji (…).

Premiera i platformy

Redfall ukaże się pierwszej połowie przyszłego roku na PC-tach, konsolach Xbox Series X/S i za pośrednictwem usługi Xbox Cloud Gaming. Tytuł będzie dostępny na premierę również w subskrypcji Game Pass.

Game Pass kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Redfall – strona oficjalna
E3 2021