Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2024, 09:07

Redfall otrzymał obiecany tryb. Na pożegnanie z graczami twórcy dostarczyli Patch 4

Redfall doczekał się ostatniej aktualizacji, która wprowadza obiecane od dawna poprawki i wieńczy wsparcie dla tego tytułu. Twórcy ze studia Arkane Austin godnie żegnają się z fanami.

Źródło fot. Arkane Austin.
i

AKTUALIZACJA

Finalna aktualizacja do Redfalla jest już dostępna. Patch 4 wprowadza do gry m.in. tryb offline i opcję pauzy w trybie solo oraz przebudowuje system Gniazd i Sąsiedztw. Z pełną listą zmian zapoznacie się na stronie studia Bethesda.

Oryginalna wiadomość (17 maja)

Okazuje się, że jedna z największych growych wpadek Microsoftu ostatnich lat, Redfall, doczeka się „pożegnalnego” patcha, o czym poinformowano na oficjalnym kanale gry w serwisie X. Wieść ta jest o tyle zaskakująca, że po tym, jak niedawno ogłoszono zamknięcie studia Arkane Austin, wydawało się, że wspomniany tytuł został już pogrzebany, wszakże poinformowano wówczas o zakończeniu prac nad nim.

Ostatnia aktualizacja do Redfalla jest oznaczona numerem 4 i ma wprowadzić do gry m.in.:

  • przebudowany system Gniazd i Sąsiedztw;
  • opcję pauzy w rozgrywce dla pojedynczego gracza;
  • możliwość grania offline.

Choć owa aktualizacja z pewnością nie zmieni diametralnie opinii o grze, jest pewną formą pożegnania ze strony twórców, którzy na zakończenie chcieli dotrzymać – przynajmniej częściowo – słowa danego społeczności, złożonego na długo przed zamknięciem studia. Finalność aktualizacji czuć w tweecie, gdyż deweloperzy podziękowali za wsparcie.

Patch 4 do Redfalla, którego szczegóły poznamy wkrótce, będzie więc niejako pogrzebem gry. Wiemy już bowiem, że tytuł ten nie otrzyma zapowiadanych rozszerzeń. Tym samym Bethesda nie spełniła (rzekomej) obietnicy, o której informowaliśmy w zeszłym roku.

  1. Recenzja gry Redfall – lepsze wampiry znajdziecie w Zmierzchu

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej