Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2022, 12:49

autor: Adrian Werner

W tym elemencie Redfall będzie na pewno lepszy od Prey

Redfall ma być największą grą w dorobku studia Arkane. Jedna tylko z wielu sekcji tej produkcji rozmiarami ma mocno przebijać całą mapę z Prey.

Studio Arkane pochwaliło się rozmiarami swojej następnej gry, czyli Redfall, zestawiając ją z wielkością Prey, czyli jedną ze swoich poprzednich produkcji.

  1. Pojedynczy region z farmą z Redfall, będący jedynie jedną z wielu sekcji mapy gry, jest większy niż cała stacja kosmiczna Talos, w której rozgrywały się wydarzenia z Prey.
  2. Talos miał rozmiar pięciu boisk do futbolu amerykańskiego. Gdyby wziąć całą mapę tej stacji i wrzucić ją w środek wspomnianego regionu z farmą, to lokacja z Redfall pomieściłaby ją w całości i zostałoby jeszcze sporo wolnego miejsca.
  3. Studio Arkane podkreśla, że Redfall jest zdecydowanie największą grą w dorobku zespołu.
  4. Mimo to autorzy nie celują w stworzenie gigantycznego otwartego świata. Wynika to z tego, że poruszać się po nim będziemy na piechotę, więc deweloperzy nie chcieli, abyśmy marnowali czas na mozolne przemierzanie dużych połaci terenu.
  5. Warto dodać, że serwis GameSpot opublikował właśnie obszerny, trwający ponad 21 minut, film ukazujący kulisy produkcji gry. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Oczywiście rozmiary gry mogą okazać się w przypadku Redfall obusiecznym mieczem. Gry Arkane słynną bowiem ze starannie zaprojektowanych i skomplikowanych architektoniczne poziomów. Rodzi się więc pytanie, czy twórcy będą w stanie zapewnić podobną jakość lokacji w przypadku produkcji z dużym otwartym światem. Sami twórcy uspokajają fanów, że ich najnowsze dzieło zachowa styl rozgrywki znany z wcześniejszych projektów, a do tego ma bardzo dobrze bawić także w trybie singleplayer, a nie jedynie w co-opie.

Przypomnijmy, że Redfall zmierza na pecety oraz Xbox Series X/S. Początkowo gra miała ukazać się w tym roku, ale niedawno ogłoszono przesunięcie premiery na pierwszą połowę 2023 roku. Gra od momentu premiery dostępna będzie w ramach abonamentu Game Pass – zarówno na PC, jak i konsolach.

  1. Oficjalna strona gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

E3 2021