Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2019, 16:05

autor: qjin

Red Dead Redemption 2 w wersji PC na premierowym zwiastunie

Do sieci trafił premierowy zwiastun gry Red Dead Redemption 2 na PC. Zawarte w nim sceny pochodzą z wybranych misji fabularnych. Premiera produkcji firmy Rockstar Games nastąpi za kilka dni.

RDR 2 na PC zbliża się wielkimi krokami - Red Dead Redemption 2 w wersji PC na premierowym zwiastunie  - wiadomość - 2019-10-31
RDR 2 na PC zbliża się wielkimi krokami

Debiut RDR 2 na PC tuż, tuż, więc o grze firmy Rockstar zaczyna robić się znowu coraz głośniej. Od wczoraj użytkownicy aplikacji Rockstar Games Launcher mogą wstępnie pobrać pliki instalacyjne (prawie 110 GB), a dzisiaj do internetu trafiły nie tylko screeny w rozdzielczości 4K, ale także świeży, premierowy zwiastun zapowiadający nadchodzące wydanie komputerowe gry. Trwający niespełna minutę filmik zdradza fragmenty z kilku misji fabularnych, głównie z przerywników filmowych. Ostrzegamy, że omawiany materiał wideo z Red Dead Redemption 2 na PC może zawierać spoilery.

Zaprezentowany zwiastun pozwala kolejny raz przyjrzeć się oprawie wizualnej, która zostanie odpowiednio ulepszona w wersji PC. Firma Rockstar zapowiedziała bowiem, że zostanie m.in. zwiększony zasięg rysowania obiektów, poprawiona ostrość tekstur oraz podniesiona jakość globalnego oświetlenia i okluzji otoczenia. Gra ma obsługiwać również rozdzielczość 4K, HDR oraz wykorzystywać monitory z wysoką częstotliwością odświeżania (powyżej 60 Hz).

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało pierwotnie 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na PC pojawi się w sprzedaży 5 listopada bieżącego roku na platformach Rockstar Games Launcher i Epic Games Store, natomiast użytkownicy Steama będą musieli poczekać do grudnia. Tytuł będzie dostępny w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).