Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2018, 13:09

autor: Adrian Werner

Red Dead Redemption 2 kontra GTA 5 – porównanie graficzne

Serwis Candyland opublikował ciekawy materiał wideo, porównujący oprawę graficzną dwóch przebojów studia Rockstar Games – Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption II.

RED DEAD REDEMPTION 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: XONE, PS4
  5. Data premiery: 26 października 2018 r.

Już ponad miesiąc upłynął od premiery Red Dead Redemption II. Gra okazała się wielkim sukcesem i najlepiej ocenianą produkcją roku. Studio Rockstar po raz kolejny zaserwowało nam prawdziwy przebój, więc warto sprawdzić, jak RDR2 wypada w porównaniu z poprzednim tytułem zespołu, czyli Grand Theft Auto V. Osoby tym zainteresowane powinny obejrzeć filmik przygotowany przez serwis Candyland.

Materiał porównuje grafikę Red Dead Redemption II w wersji na Xboksa One X z wydaniem pecetowym Grand Theft Auto V, działającym na ustawieniach Ultra w rozdzielczości 4K.

Źródło: Candyland. - Red Dead Redemption 2 kontra GTA 5 – porównanie graficzne - wiadomość - 2018-12-05
Źródło: Candyland.

Pecetowe Grand Theft Auto V ukazało się trzy lata temu, ale było jedynie podrasowaną wersją konsolowego pierwowzoru, opracowanego z uwzględnieniem ograniczeń konsol poprzedniej generacji. Nic więc dziwnego, że Red Dead Redemption II prezentuje się wyraźnie ładniej. Mimo to stare dobre GTA V wciąż trzyma się mocno, w czym pomaga typowe dla Rockstara przywiązanie do detali.

Oglądając filmik trudno także nie zastanawiać się, jak może prezentować się ewentualna pecetowa wersja Red Dead Redemption II. Plotki o niej krążą od dłuższego czasu i według najnowszych spekulacji premiera ma nastąpić w listopadzie przyszłego roku. Wszystko to stanowi jednak tylko spekulacje, gdyż Rockstar na razie nie zapowiedział wydania na PC. Wydaje się ono jednak prawdopodobne, zwłaszcza po tym, jak w mobilnej aplikacji towarzyszącej grze znaleziono parametry odnoszące się do wersji na komputery osobiste.

  1. Oficjalna strona Red Dead Redemption II
  2. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  3. Oficjalna strona Grand Theft Auto V
  4. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem