Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2018, 13:02

autor: Aquma

Godzina gameplayu z Generation Zero od studia Avalanche

Deweloperzy z Avalanche Studios udostępnili godzinny gameplay ze swojej kolejnej produkcji – kooperacyjnego FPS-a Generation Zero, w którym pozwiedzamy Szwecję z lat 80. i powalczymy z zabójczymi maszynami.

Generation Zero na godzinnym gameplayu. - Godzina gameplayu z Generation Zero od studia Avalanche - wiadomość - 2018-12-05
Generation Zero na godzinnym gameplayu.

Studio Avalanche – autorzy m.in. wydanego wczoraj Just Cause 4opublikowało obszerny gameplay ze swojej kolejnej produkcji, czyli pierwszoosobowej gry akcji Generation Zero. Trwający przeszło godzinę materiał jest okraszony komentarzem deweloperów, w którym również nie brakuje interesujących informacji. Film możecie obejrzeć poniżej.

Gameplay pozwala dokonać wstępnej oceny oprawy graficznej oraz mechaniki rozgrywki. Gra działa na opracowanym przez firmę silniku APEX i prezentuje się przyzwoicie, choć niektóre tekstury wyraźnie wymagają jeszcze dopracowania, a wydajność pozostawia sporo do życzenia (na szczęście na optymalizację pozostało jeszcze trochę czasu). Dobre wrażenie robi natomiast akcja, a szczególnie ciekawe projekty przeciwników.

Generation Zero przeniesie nas w czasie i przestrzeni – do Szwecji z lat 80. W przedstawionej w grze, alternatywnej wersji historii kraj ten został najechany przez wrogie maszyny nieznanego pochodzenia. Zadaniem gracza (lub graczy – tytuł zaoferuje kooperacyjny tryb wieloosobowy) będzie przetrwanie w niebezpiecznym, zdominowanym przez wrogów środowisku, a także odkrycie, co tak naprawdę się dzieje.

JANUSZ? JANUSZ, TO TY?!

Godzina gameplayu z Generation Zero od studia Avalanche - ilustracja #2

W Generation Zero znajdziemy ciekawe rozwiązanie, przywodzące na myśl np. system Nemesis z Śródziemia: Cienia Wojny. Część z robotów, z którymi przyjdzie nam walczyć będzie trwale obecna w świecie gry. Ich zachowanie będzie symulowane (każdy z nich będzie w danym momencie realizował konkretny cel), a zadane im obrażenia będą permanentne. Jeśli natrafimy drugi raz na tę samą maszynę, wcześniejsze uszkodzenia będą miały wpływ na jej skuteczność w walce – np. zniszczony sensor utrudni lokalizowanie graczy, a brak pancerza ułatwi niszczenie kolejnych komponentów.

Produkcja Avalanche Studios trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz pecety (za pośrednictwem platformy Steam) w 2019 roku. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Generation Zero – strona oficjalna