Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 sierpnia 2019, 11:45

autor: AlexB

Reboot filmowego cyklu Resident Evil potwierdzony

Poznaliśmy nowe szczegóły na temat rebootu filmowego cyklu Resident Evil. Jego reżyser, Johannes Roberts, w rozmowie z serwisem Screenrant potwierdził, że obraz jest obecnie w produkcji i jest on bardziej horrorem niż filmem akcji.

W maju 2017 roku, czyli niedługo po premierze ostatniej części filmowego cyklu Resident Evil Paula W.S. Andersona z Millą Jovovich w roli głównej, pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej wersji ekranizacji popularnej serii survival horrorów od firmy Capcom. Przez kolejne dwa lata nie usłyszeliśmy jednak zbyt wiele na jej temat. O próbę wyciągnięcia nowych informacji pokusił się ostatnio serwis Screenrant. Jego dziennikarze skontaktowali się z Johannesem Robertsem (odpowiedzialny m.in. za Nieznajomych: Ofiarowanie, Po tamtej stronie drzwi i Podwodną pułapkę), który został wybrany na stanowisko reżysera nadchodzącego filmu Resident Evil. Brytyjczyk potwierdził, że prace nad nim trwają.

Reboot filmowego Resident Evil nie znika z horyzontu. - Reboot filmowego cyklu Resident Evil potwierdzony - wiadomość - 2019-08-19
Reboot filmowego Resident Evil nie znika z horyzontu.

Roberts nie ograniczył się jednak tylko do powiedzenia, że temat rebootu filmowego Resident Evil nie umarł. Cytując jego słowa:

Przedstawiłem im swoje plany i naprawdę im się spodobały. Zatem w tym momencie czynimy przygotowania. Praktycznie cały czas siedzę w biurze. Zatem jest wspaniale. Film będzie straszny. Super, super straszny. Zamierzamy wrócić do korzeni serii gier. Na ten moment nie mogę powiedzieć nic więcej. Ale czeka nas mnóstwo zabawy.

Wypowiedź Robertsa z pewnością zadowoli fanów cyklu firmy Capcom, którym nie do końca podobał się fakt, że filmy Andersona poszły bardziej w kierunku akcji niż ciągłego napięcia i budowania atmosfery strachu. Oczywiście pozostaje pytanie, ile z tych zapowiedzi pozostanie. Produkcja nie ma na razie daty premiery, zatem na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Miejmy jedynie nadzieję, że tytuł zostanie cieplej przyjęty niż ostatnie odsłony serii z Millą Jovovich.

Roberts obiecuje, że nowy filmowy Resident Evil będzie straszny. - Reboot filmowego cyklu Resident Evil potwierdzony - wiadomość - 2019-08-19
Roberts obiecuje, że nowy filmowy Resident Evil będzie straszny.

Przypominamy, że na początku tego roku pojawiły się również doniesienia, iż wytwórnia Constantin Film przygotowuje we współpracy z platformą Netflix serial aktorski na podstawie cyklu Resident Evil. Jak na razie na jego temat także nie wiemy zbyt wiele.

Reboot filmowego cyklu Resident Evil potwierdzony - ilustracja #3

Pierwszy Resident Evil od firmy Capcom zadebiutował w 1996 roku. Szybko doczekał się on statusu kultowego i zapoczątkował serię, która żyje do dziś. Fabuła cyklu koncentruje się wokół korporacji Umbrella oraz tajemniczego wirusa T, który zamienia żywe istoty w krwiożercze zombie. W tym roku premierę miał remake Resident Evil 2, który został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez graczy, jak i media branżowe.

  1. Oficjalna strona serii Resident Evil