Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 11:58

autor: Serek

Call of Duty: Modern Warfare - oficjalny trailer z ray tracingiem

Firma Nvidia podzieliła się z graczami krótkim trailerem, prezentującym technologię ray tracingu w grze Call of Duty: Modern Warfare. Uczestnicy gamescomu 2019 będą mogli przetestować tytuł ze wszystkimi wodotryskami graficznymi.

Ray tracing potrafi zdziałać cuda. - Call of Duty: Modern Warfare - oficjalny trailer z ray tracingiem - wiadomość - 2019-08-19
Ray tracing potrafi zdziałać cuda.

O tym, że reboot Call of Duty: Modern Warfare powstaje na nowym silniku oraz będzie wspierać technologię ray tracing, pisaliśmy w maju tego roku. Do tej pory nie mieliśmy jednak okazji zobaczyć, jak produkcja będzie się prezentować z włączoną obsługą śledzenia promieni. Na pomoc przyszła firma Nvidia, która na oficjalnym kanale w serwisie YouTube zaprezentowała krótki materiał porównujący tytuł z włączoną oraz wyłączoną opcją ray tracingu. Efekty możecie obejrzeć poniżej.

Trzeba przyznać, że ray tracing wprowadza grafikę na wyższy poziom. Użytkownicy, którzy posiadają karty z serii RTX doświadczą prawdziwych wodotrysków graficznych. Niestety, konsolowi gracze muszą obejść się smakiem i zapomnieć o takiej oprawie wizualnej, choć już sama przesiadka na nowy silnik powinna sprawić, że gra będzie wyglądała znacznie lepiej od poprzednich odsłon popularnego cyklu.

Oprócz materiału wideo Nvidia przygotowała zrzut ekranu, na którym można samemu „przetestować” działanie ray tracingu. Obrazek jest dostępny pod tym adresem. Warto również dodać, że uczestnicy zbliżających się targów gamescom 2019 otrzymają szansę przetestowania Call of Duty: Modern Warfare z włączonym śledzeniem promieni. Ciekawe, jakich konfiguracji użyją twórcy do prezentacji gry? Tytuł ukaże się 25 października bieżącego roku i trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Modern Warfare