Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2022, 17:56

Nowe studio reżysera Wiedźmina 3 rusza z kopyta dzięki inwestycji z Chin

Studio Rebel Wolves, założone przez reżysera gry Wiedźmin 3 – Konrada Tomaszkiewicza – znalazło strategicznego inwestora. Okazał się nim chiński gigant NetEase.

Źródło fot. Rebel Wolves
i

W lutym tego roku świat obiegła informacja, że Konrad Tomaszkiewicz, czyli reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, założył nowe studio – Rebel Wolves. Teraz dowiedzieliśmy się, że jego działalność będzie współfinansowana przez chińską firmę NetEase. Polacy mają jednak zachować niezależność i tworzyć według własnego uznania.

Jak powiedział sam Tomaszkiewicz, całe Rebel Wolves jest zadowolone z tego, że gigant zdecydował się zainwestować w debiutancki projekt zespołu – określił jego dofinansowanie jako „ostatni brakujący element”, dzięki któremu prace mogły ruszyć pełną parą.

Posiadanie za plecami jednej z czołowych globalnych firm zajmujących się grami, która wspiera naszą wizję, daje wielki bonus pewności siebie […] dla całego zespołu Rebel Wolves.

Oprócz Tomaszkiewicza w Rebel Wolves pracuje jeszcze kilka osób z CD Projekt RED. Wśród nich znaleźli się między innymi Bartłomiej Gaweł (dyrektor artystyczny Wiedźmina 3), Daniel Sadowski (reżyser projektu pierwszego Wiedźmina) oraz Jakub Szamałek (scenarzysta, który współtworzył między innymi Cyberpunka 2077).

Na ten moment nie wiemy za wiele na temat produkcji, nad którą pracuje Rebel Wolves. Według zapowiedzi ma to być wysokobudżetowa gra RPG w klimatach dark fantasy na PC oraz konsole obecnej generacji. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5 i zapoczątkuje „nową sagę”.

Co do NetEase – jest to chińska firma działająca główne na rynku mobilnym. Znana jest głównie ze współpracy z Blizzard Entertainment; w jej ramach powstało między innymi Diablo Immortal.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej