Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2022, 17:46

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Valheim, megahit Steam Early Access, dostał wyczekiwany wielki update

Długo oczekiwana duża aktualizacja Mistlands do Valheim jest już dostępna w ramach publicznych testów. Wprowadza dość niespodziewane nowości.

Źrodło fot. YouTube - Iron Gate
i

O tym, że twórcy ze studia Iron Gate pracują nad zupełnie nową lokacją do Valheim, wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Teraz niespodziewanie ogłoszono, że aktualizacja Mistlands jest od dzisiaj dostępna dla wszystkich pecetowych graczy w ramach publicznych testów.

Twórcy na każdym kroku zwracają uwagę na spoilery w wiadomościach o Mistlands czy samym zwiastunie update’u (poniżej). Jeśli więc chcecie mieć niespodziankę i samemu odkryć nowości wprowadzone przez aktualizację, przejdźcie do punktu „Jak odpalić publiczne testy?”.

Co wprowadza Mistlands?

Twórcy udostępnili trailer prezentujący nowy biom. Już po nim widać, że różni się klimatem od teaserów Mistlands, które do tej pory ukazywały lokację jako coś tajemniczego (np. przez ruiny pełne pajęczyn na grafikach koncepcyjnych). Okazuje się więc, że twórcy ukrywali wszystkie magiczne elementy, które miały zawitać do Valheim wraz z Mistlands. Sami oceńcie pomysł na wikingów magów, oglądając zwiastun poniżej.

Aktualizacja Mistlands jest naprawdę spora, a podana przez twórców lista nowości, jakie wprowadza do Valheim, bardzo długa i szczegółowa. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze z nich.

  1. W grze pojawi się Wisplight – światełko, które odsłania mgłę, podążając za graczem lub stojąc w miejscu.
  2. Dostępne będą nowe umiejętności, jak i bronie związane z magią, np. berła.
  3. Możliwe będzie hodowanie niewidzianych wcześniej grzybów.
  4. Pojawią się mechaniki związane z drobiem, takie jak opiekowanie się kurczakami czy zdobywanie jajek.
  5. Dostępny będzie nowy boss, 9 stworzeń, ponad 20 materiałów rzemieślniczych, 15 rodzajów jedzenia czy przeszło 35 odmian elementów do budowania i dekorowania baz.
  6. Wprowadzeni zostaną nowi NPC, którzy będą nastawieni do gracza przyjaźnie bądź wrogo.
  7. Aktualizacja poprawia też szereg błędów.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Jak odpalić publiczne testy?

Publiczne testy aktualizacji Mistlands są dostępne dla graczy posiadających Valheim zarówno na Steamie, jak i w PC Game Passie. Każdy może wypróbować ten update za darmo. Warto zwrócić uwagę na to, że nowy biom będzie dostępny na mapie tylko, jeśli nie ma się odkrytej jej większej części. Jeśli zwiedziliście już sporą część Waszego świata, warto rozpocząć nową grę.

Jeśli macie Valheim na Steamie, wybierzcie grę ze swojej biblioteki, kliknijcie na nią prawym przyciskiem myszy i wskażcie opcję „Właściwości”. Przejdźcie do zakładki „Beta” i wpiszcie tam kod „yesimadebackups”. Po tym powinna Wam się wyświetlić opcja odpalenia publicznych testów.

W przypadku, gdy chcecie wypróbować Mistlands w PC Game Passie, musicie mieć zainstalowaną aplikację Xbox Insider Hub. Stamtąd wybierzcie „Wersje zapoznawcze”, potem „Valheim Public Test”, a na koniec „Dołącz”. Zostaniecie przekierowani do sklepu Microsoft, skąd możecie pobrać pliki potrzebne do publicznych testów gry.

Twórcy zwracają uwagę na to, że przed rozpoczęciem zabawy w Mistlands należy upewnić się, że macie zrobioną kopię swoich zapisów.

Jak na razie nie wiemy, kiedy aktualizacja Mistlands pojawi się oficjalnie w Valheim.

  1. Valheim – oficjalna strona gry
  2. Valheim – poradnik do gry