Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2022, 17:09

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

God of War Ragnarok to zamknięta historia, nie liczcie na dodatki

Twórca God of War Ragnarok zapytany o ewentualne rozszerzenie fabularne stwierdził, że nie ma co na nie liczyć. Historia opowiedziana w grze jest kompletna.

Źrodło fot. Sony Santa Monica
i

Gościem ostatniego podcastu organizowanego przez Kinda Funny Games był Eric Williams, czyli reżyser God of War: Ragnarok. Za jego pośrednictwem dowiedzieliśmy się, że deweloper chciałby zająć się opracowaniem następnej Castlevanii. Odniósł się również do potencjalnej przyszłości najnowszej produkcji studia Santa Monica. Wychodzi na to, że nie ma co liczyć na rozszerzenia fabularne.

Osoby, które przyjrzały się fabule obu nordyckich odsłon serii, zauważyły, że kilka kwestii pozostaje nierozwiązanych. Nadzieje na ich domknięcie nieco rozpalił Cory Barlog, czyli reżyser większości gier God of War wydanych od 2007 roku. Lakonicznie odpowiedział on na spekulacje i pytania fanów, stwierdzając ostatecznie, że wspomniane kwestie „to historia na inną grę”.

Można było więc przypuszczać, że Santa Monica szykuje przynajmniej rozszerzenie fabularne do Ragnaroku (skoro wiemy, że bezpośredniej kontynuacji nie ma w planach). Najwidoczniej jednak nie ma co na to liczyć. Wspomniany wyżej Eric Williams stwierdził, że w grze znalazło się wszystko, co miało się znaleźć. Tym samym opowieść w niej przedstawiona jest kompletna. Jego wypowiedź dotyczącą tematu znajdziecie w końcówce poniższego filmu. Omawiany fragment zaczyna się po godzinie i 18 minutach.

God of War: Ragnarok dostępny jest od 9 listopada jedynie na PlayStation 5 i PlayStation 4. Zgodnie z oczekiwaniami, gra została przyjęta bardzo ciepło, choć jedna recenzja zwróciła na siebie uwagę dość surową oceną. Niezadowolona zdaje się również organizacja PETA, apelująca o sposób na ominięcie scen przedstawiających przemoc wobec zwierząt.

  1. God of War: Ragnarok – poradnik do gry
TWOIM ZDANIEM

Czy chcielibyście, aby powstał dodatek fabularny do GoW: Ragnarok?

Tak. Chętnie powrócę do tego świata.
34,9%
Nie. Uważam, że historia faktycznie jest domknięta.
65,1%
Zobacz inne ankiety