Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 stycznia 2012, 11:25

autor: Sarge

Realna gotówka zamiast punktów Microsoftu w Xbox Live przed końcem 2012 roku?

W sieci pojawiły się plotki, że firma Microsoft do końca bieżącego roku chce zmienić system płatności w usłudze Xbox Live, a także w Zune Marketplace oraz Windows Phone. Zamiast dotychczas używanych punktów Microsoftu, wydawalibyśmy prawdziwą gotówkę.

Serwis Inside Mobile Apps donosi, że firma Microsoft zamierza do końca roku zrezygnować z systemu transakcji Xbox Live, działającego w oparciu o punkty, na rzecz prawdziwej waluty. Tę informację rzekomo zdradzić miała osoba „zaznajomiona z decyzją koncernu”.

Zmiana miałaby dotknąć nie tylko usługi Xbox Live, ale także Zune Marketplace oraz Windows Phone. Dzięki temu transakcji moglibyśmy dokonywać za pomocą realnej gotówki, a jeśli sprawa uzyskałaby pełne wsparcie polskiego oddziału firmy Microsoft – płacilibyśmy w złotówkach, czyli podobnie jak robią to użytkownicy PlayStation Network.

Realna gotówka zamiast punktów Microsoftu w Xbox Live przed końcem 2012 roku? - ilustracja #1

Podobno niektórzy deweloperzy zostali już poinformowani o planach amerykańskiego koncernu, aby tworzyć nadchodzącą zawartość z myślą o nowym systemie płatniczym. Z kolei osoby posiadające wciąż jakieś punkty Microsoftu na koncie, w momencie zmiany mieliby otrzymać ich równowartość pod postacią realnej gotówki.

Warto dodać, że polskimi złotówkami możemy płacić na Xbox Live już teraz za tzw. Gry na Żądanie, czyli pełne wersje produkcji dostępnych także w wersjach pudełkowych. Większość zawartości w usłudze Xbox Live wciąż jest jednak wyceniana liczbą punktów Microsoftu, co niektórych użytkowników może nieco dezorientować i zaburzać obraz realnej wartości danego produktu.

Podobny problem mają osoby korzystające z systemu Windows Phone. Poszczególne aplikacje są dostępne za prawdziwą gotówkę, podczas gdy wszelkie transakcje w obrębie danego oprogramowania można robić przy użyciu punktów Microsoftu. Nie jest to zbyt przejrzyste i zapewne z tego względu firma Microsoft chce wszystko sprowadzić do jednego systemu płatności. Na razie jednak przedstawiciel koncernu stwierdził tylko, że „nie komentuje plotek lub spekulacji”.