Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2019, 11:48

autor: Adrian Werner

Razer Game Store zostanie zamknięty po 10 miesiącach działalności

Pod koniec miesiąca działalność zakończy Razer Game Store, czyli platforma dystrybucji cyfrowej założona przez firmę specjalizującą się w sprzęcie dla graczy.

Sklep utrzymał się na rynku raptem dziesięć miesięcy. - Razer Game Store zostanie zamknięty po 10 miesiącach działalności - wiadomość - 2019-02-17
Sklep utrzymał się na rynku raptem dziesięć miesięcy.

Porażką zakończyła się próba podbicia przez firmę Razer rynku dystrybucji cyfrowej. Właśnie ogłoszono, że 28 lutego tego roku zostanie zamknięty serwis Razer Game Store.

Klienci sklepu są w o tyle dobrej sytuacji, że sprzedawał on jedynie kody pozwalające na aktywację gier w serwisach Steam i Uplay, więc po zamknięciu Razer Game Store nie stracą oni dostępu do zakupionych produkcji. Powinni jednak zapisać niewykorzystane kody, gdyż po 28 lutego nie będzie możliwości ich uzyskania od Razera. To nie powinno być trudne, gdyż po zakupie były one wysyłane na konto e-mailowe nabywcy.

Ponadto wszystkie pre-ordery dokonane wcześniej pozostaną ważne i gracze otrzymają kody w momentach premier nabytych gier.

Przygoda firmy z dystrybucją cyfrową nie trwała długo. Razer Game Store uruchomiono bowiem w kwietniu ubiegłego roku. Oznacza to, że sklep zostanie zamknięty raptem po dziesięciu miesiącach działania. Serwis oferował ciekawe promocje, ale jak widać, nie wystarczyło to do osiągnięcia sukcesu.

W ostatnich miesiącach konkurencja wśród serwisów dystrybucji cyfrowej uległa wyraźnemu zaostrzeniu. W październiku ubiegłego roku zadebiutował Discord Store, a dwa miesiące później otwarto Epic Games Store. Zwłaszcza ten drugi sklep sporo namieszał na rynku, pozyskując wiele ciekawych tytułów na wyłączność, w tym Metro Exodus, Dangerous Driving, The Walking Dead: Final Season oraz Hades: Battle out of Hell.

  1. Oficjalna strona firmy Razer
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.