Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2012, 07:58

autor: Adrian Werner

Rasy niegrywalne

Star Wars: The Old Republic oferuje szeroki wybór grywalnych ras. Stanowią one jednak jedynie małą część zamieszkujących Galaktykę rozumnych gatunków.

Rasy niegrywalne - ilustracja #1

Świat Star Wars: The Old Republic zamieszkuje wiele ras rozumnych, ale tylko garstka z nich jest grywalna. Pozostałe spotkamy jako postacie niezależne lub kompanów, których włączymy do załogi naszego statku.

Podczas przemierzania Galaktyki możecie natknąć się na m.in. następujące rasy:

Gormakowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #2

Gormakowie to rasa wywodząca się z planety Voss. Przedstawiciele tego gatunku posiadają naturalny talent inżynierski, który pozwala im z łatwością zrozumieć zasady działania obcej technologii. Gormakowie darzą nienawiścią Vossów, czyli drugą rasę zamieszkującą ich planetę, choć nikt nie jest już w stanie dokładnie wskazać źródeł tego konfliktu.

Trandoshanie

Rasy niegrywalne - ilustracja #3

Trandoshanie to rasa dwunożnych istot przypominających gady, które znane są z gwałtownego charakteru, okrucieństwa i zamiłowania do przemocy. Cechy te jednocześnie czynią z nich doskonałych wojowników. Przedstawicielem tej rasy jest Qyzen-Fess, czyli jeden z kompanów dla Negocjatora Jedi.

Kel Dorowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #4

Kel Dorowie to humanoidalna rasa, której ojczyzną jest planeta Dorin. Jedną z charakterystycznych cech tego gatunku jest niezwykła wytrzymałość, pozwalająca im nawet przeżyć przez pewien czas w próżni kosmicznej. Tlen, azot i dwutlenek węgla są dla tej rasy trujące, dlatego aby przeżyć w miejscach o atmosferze zawierającej te substancje muszą nosić specjalne maski.

Togrutanie

Rasy niegrywalne - ilustracja #5

Togrutanie wywodzą się z planety Shili, choć zamieszkują też wiele innych światów. Ich cechą charakterystyczną są montrale, czyli puste w środku rogi umożliwiające pasywną echolokację. Przedstawicielem tej rasy jest Ashara Zavros, jedna z kompanek dla Inkwizytora Sith.

Kalamarianie

Rasy niegrywalne - ilustracja #6

Kalamarianie to słynąca ze swojej szlachetności i pokojowego nastawienia rasa wywodząca się z planety Kalamar. Gatunek ten preferuje przebywanie w wodzie, choć bez problemu potrafi też oddychać tlenem atmosferycznym. Przedstawicielem tej rasy jest Guss Tuno, czyli jeden z kompanów dla Przemytnika.

Dashadowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #7

Dashadowie to wysokie, gadopodobne istoty z planety Urkupp. Gatunek ten słynie ze swojej naturalnej odporności na Moc. Przedstawicielem tej rasy jest Khem Val, czyli jeden z kompanów dla Inkwizytora Sith.

Ithorianie

Rasy niegrywalne - ilustracja #8

Ithorianie to pokojowo nastawiona rasa pochodząca z pokrytej dżunglą planety Itho. Istoty te są wierne ideom Republiki, takim jak demokracja czy sprawiedliwość.

Talzowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #9

Talzowie to wywodzące się z mroźnej planety Alzoc III wysokie i pokryte gęstym futrem stworzenia o dwóch parach oczu. Przedstawicielem tej rasy jest Broonmark, czyli jeden z kompanów dla Wojownika Sith.

Granowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #10

Granowie wywodzą się z planety Kinyen, choć ich kolonie można znaleźć w wielu innych miejscach Galaktyki. Istoty z tej rasy są łatwo rozpoznawalne po umieszczonych na wyrostkach czarnych oczach, które przystosowane są do widzenia w podczerwieni.

Houkowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #11

Houkowie to rasa pochodząca z planety Lijuter. Istoty te charakteryzuje potężna i mocno umięśniona sylwetka, czyniąca je jednym z najsilniejszych gatunków w Galaktyce. Przedstawicielem tej rasy jest Skadge, jeden z kompanów dla Łowcy Nagród.

Huttowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #12

Huttowie to potężne brzuchonogie istoty z wyglądu przypominające ślimaki. Ich rodzimą planetą jest Nal Hutta. Uważają się za najinteligentniejszą rasę w Galaktyce. Są doskonałymi manipulatorami, dlatego często zostają politykami lub szefami organizacji przestępczych. Huttowie są w znaczącym stopniu odporni na Moc.

Catharańczycy

Rasy niegrywalne - ilustracja #13

Catharańczycy to kotowate humanoidy z planety Cathar, znane ze swojej lojalności i pasji. Przedstawicielem tej rasy jest Aric Jorgan, czyli jeden z kompanów dla Żołnierza.

Kaleeshanie

Rasy niegrywalne - ilustracja #14

Kaleeshanie to humanoidalna gadopodobna rasa wywodząca się z planety Kalee. Cechami charakterystycznymi tego gatunku są wyrastające z żuchwy kły oraz dłonie z czterema palcami zakończonymi szponami. Ruszając do boju Kaleeshanie zakładają maski wykonane z kości zwierząt i pomalowane krwią. Przedstawicielem tej rasy jest Xalek, czyli jeden z kompanów dla Inkwizytora Sith.

Chagrianie

Rasy niegrywalne - ilustracja #15

Chagrianie to humanoidalna, ziemnowodna rasa wywodząca się z planety Champala. Istoty te łatwo rozpoznać po niebieskiej skórze i znajdujących się po obu stronach głowy rogach. Męscy przedstawiciele tej rasy mają też dodatkową, zwróconą ku górze parę rogów, które dawniej służyły do walk o samice. Natomiast Chagrianki w tym miejscu posiadają długi grzebień zaczynający się u czubka głowy i kończący się u podstawy szyi. Przedstawicielem tej rasy jest Sierżant Rusk, czyli jeden z kompanów dla Rycerza Jedi.

Gandowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #16

Gandowie to wywodzące się z planety Gand niskie, krępe istoty o ciałach pokrytych twardym egzoszkieletem. Przedstawicielem tej rasy jest Yuun, czyli jeden z kompanów dla Żołnierza.

Gamorreanie

Rasy niegrywalne - ilustracja #17

Gamorreanie to świniopodobna rasa, której rodzimą planetą jest Gamorr. Istoty te charakteryzują się niską inteligencją, dużą brutalnością i sporą siłą, co czyni je idealnymi strażnikami i osiłkami w organizacjach przestępczych.

Weequayowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #18

Weequayowie to człekokształtna rasa wywodząca się z planety Sriluur. Jej cechą charakterystyczną jest pomarszczona, sucha i chropowata skóra. Przedstawicielem tej rasy jest Tanno Vik, czyli jeden z kompanów dla Żołnierza.

Devaronianie

Rasy niegrywalne - ilustracja #19

Devaronianie to humanoidalne istoty pochodzące z planety Devaron. Cechuje je olbrzymia ciekawość i pęd do odkrywania nieznanego. To dlatego jako jedna z pierwszych ras opanowali technologię podróży międzygwiezdnych. Przedstawicielem tego gatunku jest Gault Rennow, czyli jeden z kompanów dla Łowcy Nagród.

Wookiee

Rasy niegrywalne - ilustracja #20

Wookiee to rasa wywodząca się z planety Kashyyyk. To dwumetrowe, pokryte sierścią humanoidalne istoty, mające ostre, chowane pazury, przystosowane do szybkiego poruszania się po drzewach. Przedstawicielem tej rasy jest Bowdaar, czyli jeden z kompanów dla Przemytnika.

Jawowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #21

Jawowie to rasa niskich (około 1 metra wzrostu) istot z planety Tatooine. Gatunek ten można łatwo rozpoznać po świecących się na pomarańczowo lub żółto oczach i piskliwym głosie.

Vossowie

Rasy niegrywalne - ilustracja #22

Vossowie to jedna z dwóch ras zamieszkujących planetę Voss. Przez tysiąclecia prowadzili wojny przeciw Gormakom. Wśród Vossów największym szacunkiem cieszą się potrafiący przewidywać przyszłość mistycy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic