Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 16:07

autor: Qskan

Rangi w CS:GO zbadane - oto gdzie są najlepsi gracze

Niedawno przeprowadzone badanie pokazało, jak rozkładają się rangi graczy Counter-Strike’a: Global Offensive w poszczególnych regionach. Gracze z Europy wypadli naprawdę dobrze.

W SKRÓCIE:
  1. Przeprowadzono badanie, które pokazuje procentowy rozkład rang w CS:GO w poszczególnych regionach.
  2. Pod względem uzdolnionych graczy najlepiej wypadły Ameryka Południowa i Środkowa oraz Europa.

Mówi się, że w grach sieciowych „rangi nie grają”, a wszystko zależy od umiejętności. Jednak trudno nie zgodzić się, że przyporządkowywanie graczy do poszczególnych rang stanowi skuteczny system oceny ich „skilla”. Teraz mamy okazję sprawdzić, jak wygląda rozkład stopni zaawansowania użytkowników CS:GO. Wszystko za sprawą badania przeprowadzonego przez portal Leetify, zajmujący się statystyką dotyczącą strzelanki studia Valve.

Analiza pokazała procentowy rozkład rang graczy CS:GO w zależności od regionu. Pod uwagę wzięto Europę, Amerykę Północną, Amerykę Południową i Środkową, Azję oraz Oceanię. Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że wszystkie kontynenty osiągną mniej więcej podobny rezultat, to wyniki mogą zaskakiwać.

Zacznijmy od góry – największy odsetek ludzi z najwyższymi rangami (Global Elite) jest w Ameryce Południowej i Środkowej oraz Europie (1,4%). Południowoamerykańscy gracze mają większą reprezentację na wyższych stopniach CS-owej hierarchii (Legendary Eagle, Legendary Eagle Master oraz Supreme Master First Class), podczas gdy najwięcej Europejczyków znajduje się w Gold Nova Master oraz Master Guardian.

Rangi w CS:GO zbadane - oto gdzie są najlepsi gracze - ilustracja #1
Rangi w CS:GO zbadane - oto gdzie są najlepsi gracze - ilustracja #2
Źródło:https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/qubj1h/mm_rank_distribution_in_different_regions_is_this/

Po przeciwnej stronie barykady znalazły się Ameryka Północna i Oceania; gracze w tamtych rejonach w większości okupują niższe pozycje. Najwięcej osób stamtąd znajduje się w randze Silver II (13,4% w Ameryce Płn., 15,2% w Oceanii). Na obu kontynentach zaledwie 0,5% graczy dociera do Global Elite. Fakt, że dużo mieszkańców tych obszarów ma raczej niskie umiejętności, negatywnie wpływa na matchmaking, a społeczność nie pozostawia tego bez komentarza.

Redditowicz Kairo_cs tak opisuje swoje doświadczenia z grania na amerykańskich serwerach:

Jestem z Ameryki Północnej i zmagam się z tym problemem. Zazwyczaj gram z dwoma kumplami, wszyscy mamy po kilka tysięcy godzin [spędzonych w CS:GO – dop. red.]. Często trafiamy na dwóch pajaców, którzy ledwo potrafią chodzić i strzelać.

Granie w Australii również nie wygląda różowo, jak przekonuje redditowicz Pyrimo:

Jako gracz z Australii stwierdzam, że to [badanie – dop. red.] jest dokładne. Granie w Silverze to loteria; nie wiesz, czy w drużynie trafisz na kompletnych idiotów, czy może graczy z pełną wiedzą na temat granatów, którzy z łatwością strzelają one tapy [headshoty – dop. red.]. Obie grupy można znaleźć w Silverze.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wynikach graczy z Azji. Tu najwięcej osób ma rangę Gold Nova III (10,6%). Global Elite osiągnęło zaledwie 0,4%, a najniższą – Silver I – 0,9%.