Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2015, 13:10

autor: Draug

Rainbow Six: Siege – tryb obserwatora, nowa mapa i jednostka niemiecka

Podczas targów gamescom 2015 firma Ubisoft ujawniła garść nowości w temacie gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – taktycznego FPS-a, którego produkcją kieruje studio Ubisoft Montreal. Pokazano dwa materiały wideo, które przedstawiają multiplayerowy tryb obserwatora, mapę w Hamburgu oraz operatorów z niemieckiej jednostki GSG 9.

Operatorzy z jednostki GSG 9 w Rainbow Six: Siege:
  • Bandit – dzięki posiadanym gadżetom potrafi naelektryzować druty kolczaste i metalowe powierzchnie;
  • Blitz – użytkownik mobilnej tarczy balistycznej i granatów hukowych o potężnej posturze;
  • IQ – pani inżynier wyposażona w czujnik służący do wykrywania urządzeń elektronicznych;
  • Jäger – technik dysponujący mobilnym sprzętem do neutralizowania nadlatujących pocisków.

Choć Ubisoft zrezygnował ze zorganizowania własnej konferencji na targach gamescom 2015, francuski gigant przywiózł swoje gry do Kolonii, by zaprezentować trochę nowości w ich temacie – jedną z nich jest Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Wczoraj przy okazji pokazu firmy Microsoft mogliśmy zobaczyć krótki zwiastun tej taktycznej strzelanki, przedstawiający mapę Kanal w nadrzecznej strefie przemysłowej w Hamburgu oraz operatorów z niemieckiej jednostki GSG 9, którzy reprezentują klasy nazwane Bandit, Blitz, IQ i Jäger (trailer zamieściliśmy poniżej). Dziś natomiast dołączył do tego drugi materiał wideo, skupiający się na trybie obserwatora w rozgrywkach wieloosobowych (filmik ten zobaczycie powyżej).

Zespół studiów nadzorowany przez Ubisoft Montreal chce oddać do dyspozycji graczy dość kompleksowe narzędzia, dające widzom przejrzysty wgląd we wszystko, co dzieje się na arenie, wraz z bogactwem informacji (np. o stanie wyposażenia poszczególnych „operatorów”) i zestawem kamer pozwalających zarówno obserwować zmagania z lotu ptaka, jak i swobodnie „fruwać” po polu walki. Co ciekawe, w momencie premiery Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege tryb obserwatora dostępny będzie jedynie w wersji pecetowej, a i to dopiero w wersji beta. Konsolowcy mają doczekać się tej samej funkcji aż kilka miesięcy później, na początku 2016 roku.

Na koniec przypominam, że omawiana produkcja zadebiutuje globalnie 13 października 2015 roku, a w Polsce pojawi się z dwudniowym opóźnieniem. Niecałe trzy tygodnie wcześniej – 24 września – rozpoczną się natomiast beta testy gry, przeprowadzane na wszystkich docelowych platformach sprzętowych, czyli pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wciąż można się do nich zgłosić, choć jedynym gwarantowanym sposobem na wzięcie udziału w rozgrywkach jest złożenie zamówienia przedpremierowego na grę.