Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2017, 13:05

autor: Movis

Rainbow Six Siege – nowe operatorki z GROM-u i Korei oraz człowiek w masce

Rainbow Six Siege niedługo otrzyma trzech nowych operatorów w ramach operacji White Noise. Firma Ubisoft zapowiedziała dwie operatorki, Koreankę oraz Polkę Zofię Bosak. Internauci znaleźli zaś nieco nieoficjalnych informacji o drugim reprezentancie Korei Południowej.

Starsza siostra Eli wygląda nieco poważniej. - Rainbow Six Siege – nowe operatorki z GROM-u i Korei oraz człowiek w masce - wiadomość - 2017-11-17
Starsza siostra Eli wygląda nieco poważniej.

Firma Ubisoft poważnie podchodzi do e-sportowych zmagań w strzelance Tom Clancy's Rainbow Six: Siege i kończy przygotowania do weekendowych finałów Pro League, które rozpoczną się już jutro w Sao Paulo. Jak zwykle okolice tego wydarzenia wiążą się z zapowiedziami kolejnych nowości do gry. W niedawnych wpisach dotyczących najnowszej operacji White Noise dowiedzieliśmy się nieco o drugiej polskiej postaci i pierwszej członkini koreańskich białych tygrysów. Oto, co wiemy o obydwu paniach. Na koniec mamy zaś jedną ciekawą fotografię…

Zofia Bosak – starsza siostra na zabój

Wcześniejsze plotki jednak się potwierdziły i druga obiecana przez deweloperów polska postać z jednostki GROM rzeczywiście reprezentuje płeć piękną. W niespodziewanym obrocie wydarzeń Zofia Bosak jest dodatkowo bardzo ściśle powiązana z wydaną wcześniej Elą Bosak – bohaterki są siostrami i na pierwszy rzut oka widać, że Zofia jest starsza i nieco bardziej „stonowana” (ach, te zielone włosy). Na oficjalnej polskiej stronie przeczytać można dość długie opowiadanie wspominające m.in. „o zamachu, w którym zginął prezydent Polski” (oj, uwaga Ubi…). To wydarzenie miało zmusić ojca operatorek – wtedy dowódcy GROM-u – do rezygnacji ze stanowiska i rozpoczęcia rygorystycznych szkoleń swojej córki i następczyni w jednej osobie. Od tego czasu życie Zofii było odmierzane tykaniem kieszonkowego zegarka taty, który zmuszał ją do przekraczania własnych granic i nie znosił sprzeciwu. Starsza Bosakówna dołączyła do jednostki taty i wykazywała się podczas wielu operacji.

Zofia była szkolona przez ojca już jako nastolatka. - Rainbow Six Siege – nowe operatorki z GROM-u i Korei oraz człowiek w masce - wiadomość - 2017-11-17
Zofia była szkolona przez ojca już jako nastolatka.

Wróćmy może na ziemię, a dokładniej do szczegółów istotnych dla rozgrywki. Zofia jest operatorem przeznaczonym do ataku, a jej specjalną umiejętnością są granaty ogłuszające oraz uderzeniowe, miotane z dwulufowego granatnika KS79 LIFELINE. Nie wymaga on przeładowania po każdym strzale, co może być atutem w szybkich akcjach i pozwala na różnorodne triki, np. zburzenie ściany granatem uderzeniowym i wystrzelenie w powstały wyłom pocisku dezorientującego. Dodatkowo uzbrojona jest w LMG-E lub Beryla M762, a jej szybkość i pancerz prezentują średni poziom.

Grace “Dokkaebi” Nam – „Hej, dzwoni ci komórka”

Powyższym materiałem została zaś zapowiedziana pierwsza przedstawicielka 707. Batalionu do Zadań Specjalnych. Do jednostki Tęcza miała dostać się po prostu kompromitując ich wewnętrzny system komputerowy. Dokkaebi jest hakerką, która wykorzystuje swoje szybkie myślenie do wykrywania przeciwników podczas szturmów na budynki. Choć nie zdradzono tego bezpośrednio, jej specjalna umiejętność najprawdopodobniej związana jest z wykrywaniem obrońców za pomocą dźwięków ich zhakowanych urządzeń (niewykluczone, że może stać się „Caveirą ataku”, przekazując zdobyte informacje pozostałym członkom zespołu). Gdy wie już, gdzie szukać oponentów, może szybko rozprawić się z nimi za pomocą karabinu wyborowego Mk 14 EBR lub strzelby BOSG.12.2. Do akcji może zabrać też automatyczną „cezetkę” lub PM Beretta M12.

Człowiek w masce

Kim jesteś, obrońco?
Kim jesteś, obrońco?

Na koniec mamy dla Was pojedynczą fotografię, która wyciekła wczoraj wraz z garścią informacji z serwisów 4chan.org i Reddit.com. Powyższy pan najpewniej stanowi ostatni element układanki w operacji White Noise, co znaczy, że jest obrońcą z południowokoreańskiej jednostki białych tygrysów. W sieci pojawia się też imię Ehdotus (via pcgamesn.com). Widoczna na obrazku jest maska balistyczna, która może być jego gadżetem, przykładowo chroniącym go przed jednym strzałem w głowę. Użytkownicy Reddita słyszeli też coś o gadżecie maskującym drony, ale nie pasowałoby to za bardzo do defensywnego stylu gry.

Na potwierdzenie wszystkich informacji fani nie będą musieli czekać długo – wspomniane dwudniowe finały w Sao Paulo rozpoczną się jutro ok. 15:45 czasu polskiego i będzie je można oglądać na oficjalnym kanale Twitch.tv. Twórcy na pewno odkryją przed fanami wiele kart, spodziewać się można fragmentów z rozgrywki z nowymi operatorami, dokładnych informacji o ich zdolnościach i nie tylko. Harmonogram imprezy i tabelę wyników znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy