Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2020, 20:10

autor: "Vergil"

Rainbow Six Siege może przejść na model free-to-play

Gra Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege może kiedyś zostać udostępniona w modelu free-to-play. Wcześniej odpowiedzialni za nią deweloperzy musieliby jednak stawić czoła szeregowi wyzwań, takich jak choćby uporanie się ze zjawiskiem tak zwanego smurfingu.

W SKRÓCIE:
  1. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege może kiedyś przejść na model free-to-play...
  2. ...jednak najpierw deweloperzy musieliby uporać się z takimi problemami, jak choćby zjawisko smurfingu;
  3. niemniej, ostateczna decyzja w tej sprawie i tak należy do firmy Ubisoft...
  4. ...a że gra i bez tego bije rekordy popularności, francuski wydawca raczej nieprędko zdecyduje się na taki krok.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege to bez wątpienia jeden z największych hitów, a także jedna z najlepiej wspieranych po premierze produkcji z portfolio firmy Ubisoft. Podczas tegorocznego Six Invitational, czyli oficjalnego turnieju omawianego tytułu, redakcja serwisu PC Gamer wzięła na spytki Leroya Athanassoffa, który sprawuje pieczę nad rozwojem tego projektu. Zapytany o to, czy Siege kiedykolwiek przejdzie na model free-to-play, Athanassoff nie wykluczył takiej możliwości. Droga do tego byłaby jednak długa. Jak bowiem stwierdził, choć jego ekipa chciałaby udostępnić omawianą pozycję jak największej liczbie odbiorców, przejście na model darmowy z mikropłatnościami wiąże się z koniecznością wprowadzenia wielu znaczących zmian i uporaniem się z szeregiem problemów, z których likwidacja konieczności zakupu gry jest bodaj najmniejszym.

Mimo że od premiery gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege minęły już ponad cztery lata, autorzy nieustannie wzbogacają ją o nową zawartość. - Rainbow Six Siege może przejść na model free-to-play - wiadomość - 2020-02-25
Mimo że od premiery gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege minęły już ponad cztery lata, autorzy nieustannie wzbogacają ją o nową zawartość.

Jednym z wyzwań, z którymi musieliby zmierzyć się deweloperzy, jego zdaniem byłby smurfing, czyli zjawisko polegające na zakładaniu nowych kont przez doświadczonych graczy i stawaniu w szranki z osobami, które nie zdobyły jeszcze wystarczająco dużego doświadczenia. Niemniej, nawet jeśli twórcom udałoby się znaleźć skuteczny sposób na uporanie się z tym problemem, wciąż nie oznaczałoby to, że Tom Clancy's Rainbow Six: Siege jest gotowe do przejścia na model fre-to-play. Ostateczna decyzja w tej sprawie należałaby bowiem do wydawcy. Zważywszy na fakt, że i bez tego omawiany tytuł bije kolejne rekordy popularności, śmiało można stwierdzić, iż firma Ubisoft raczej jeszcze długo będzie trzymać się zasady, wedle której jeśli coś działa dobrze, to nie trzeba tego zmieniać.

Można jednak gdybać, że chęć udostępnienia Siege’a jak największej grupie odbiorców zapewne odegrała kluczową rolę w podjęciu decyzji o przeniesieniu tej produkcji na konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xboksa Series X, dla których będzie ona jednym z tytułów startowych. Mimo wszystko to i tak nie wyczerpie stojących przed nią możliwości – przecież gra nie pojawiła się jeszcze choćby na Nintendo Switch czy platformach mobilnych...

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  2. Poradnik do gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  3. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach