Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2021, 20:05

autor: hexx0

Premiera Rainbow Six: Extraction przesunięta po raz drugi

Firma Ubisoft poinformowała, że premiera gry Rainbow Six: Extraction została przełożona na następny rok. Na kooperacyjną strzelankę nie będziemy jednak czekać dużo dłużej, niż zakładaliśmy. Opóźniono także debiut Riders Republic – tytuł zaliczy niemal dwumiesięczny poślizg.

Mamy niemiłą wiadomość dla wszystkich fanów kooperacyjnego strzelania w sieci, którzy oczekiwali na wrześniową premierę gry Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction. Firma Ubisoft poinformowała bowiem dziś, że tytuł zaliczy opóźnienie i zadebiutuje dopiero w przyszłym roku – dokładniej w styczniu. Nie będziemy zatem musieli czekać zbyt długo.

W oficjalnym komunikacie Francuzi wyjaśnili, że chcą dostarczyć fanom „pełnoprawne doświadczenie AAA, które zmieni ich podejście do gier kooperacyjnych”. Jako poparcie tej obietnicy twórcy podają unikalne funkcje pokroju Missing in Action czy The Sprawl – dzięki nim każda misja w Rainbow Six: Extraction ma być „pełna napięcia i wyzwań”.

Sygnowana nazwiskiem Toma Clancy’ego produkcja nie będzie jedyną z katalogu Ubisoftu, która ukaże się nieco później, niż zakładano. „Obsuwę” zaliczyło także Riders Republic, czyli gra sportowa poświęcona ekstremalnym dyscyplinom. W tym przypadku poślizg jest jednak mniejszy – tytuł miał ukazać się 2 września, a wyjdzie 28 października.

Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, że Ubisoft szlifuje swoje produkcje, bo dzięki temu jest szansa, iż nie będą one równie „zabugowane” co Assassin’s Creed: Valhalla. Z drugiej jednak nie mamy gwarancji, że mimo wszystko nie wyjdą one w kiepskim stanie. Szczególne obawy powinni mieć fani Rainbow Six, gdyż premiera Extraction (wcześniej znanego pod nazwą Quarantine) została przełożona po raz drugi, co może być zwiastunem sporych problemów produkcyjnych.